f Reportáž ze zápasu: Plzeň - Jihlava 2:0 (2:0) | FC VIKTORIA Plzeň

Mistrovský titul je zpět doma! Viktoria porazila Jihlavu 2:0
18.5.2015
FCVP
Zápas

Dne 18. května, v mimořádně vydařeném fotbalovém počasí, se ve Štruncových sadech střetla Viktoria Plzeň s Vysočinou Jihlava. Právě jihlavský klub poslední překážkou v cestě k mistrovskému titulu. Ve výběru trenéra Koubka se do středové řady posunul jinak obránce Václav Procházka, se kterým spolupracoval Patrik Hrošovský.

28.kolo, pondělí 18.5.2015, 18:00
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Baránek, Limberský - Procházka, Hrošovský (87. Horváth) - Pilař (67. Petržela), D. Kolář, Kovařík - Holenda (56. Mahmutovič)
Jihlava: Hanuš - Marek, Tlustý, J. Krejčí, Hybš - Jánoš, Demeter (46. Nerad) - Kukol, Šulek (83. Batioja), Vaculík (34. Fulnek) - Mešanovič
Branky: 38. Hubník, 42. Rajtoral ŽK: Rajtoral - Hybš, Jánoš Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Pochylý
Diváci: 11355.

Komentář

Vyjma úvodních několika nesmělých pokusů domácích se míč pohyboval především mezi oběma pokutovými územími. Když už směřovala přihrávka směrem k jedné z branek, nenašla svého adresáta. Ani střely plzeňských se úplně neshodovaly s představami zaplněné Doosan Areny. Rajtoral s Hubníkem zakončovali nad, Procházkův přímý volný kop zblokovala široká zeď Vysočiny. Opravdu nebezpečnou akci sehráli viktoriáni ve 23. minutě. Baránek vyvezl z hloubi pole míč, ideálně přihrál do křídla Kovaříkovi, jenž se pokoušel oslovit Holendu. Ten sice usměrnil míč mimo dosah brankáře Hanuše, ale zároveň i těsně mimo tři tyče. Pilařův pokus po odehrané půlhodině zase bez problémů zneškodnil gólman Jihlavy. Poprvé zvedl více než jedenáct tisícovek diváků v Doosan Areně Roman Hubník. Hlavičku Daniela Koláře z 38. minuty ještě plachtící Jan Hanuš zneškodnil, na Hubníkovu dorážku už nemohl ležící brankář hostí dosáhnout – 1:0 pro Viktorii! O čtyři minuty později bylo na západě Čech ještě veseleji. Na pravé straně přešel Rajtoral přes dva bránící hráče, položil si i strážce jihlavské svatyně a i přesto, že se mu do střely položil jeden z hráčů ve žlutém dresu, dokázal procedit míč do branky – 2:0. Stejným rozdílem skončila i celá první půle.

První střelecký pokus v první půli zaznamenal jihlavský Mešanovič. Více než plzeňské brance byl ovšem nebezpečný svým spoluhráčům, míč z jeho kopačky si totiž nebral servítek a tvrdě zasáhl do hlavy Fulneka. V 56. minutě utkání došlo k prvnímu střídání Viktorie. Namísto Jana Holendy vběhl na hřiště Aidin Mahmutovič. Ihned po svém příchodu ukázal Mahmutovič jednu ze svých největších zbraní. U pravé postranní čáry postavil do role statistů dva bránící hráče Jihlavy a vydal se vstříc gólmanu Hanušovi. Střelu z bezprostřední blízkosti ovšem za jeho záda propasírovat nedokázal. V 66. minutě svedl s brankářem Vysočiny další souboj, i tentokrát Hanuš jeho střelu zblízka zneškodnil. Viktoria během druhého poločasu kontrolovala průběh utkání a kvalitní kombinační hrou nepustila soupeře do příležitostí, které by ohrozily čisté konto Matúše Kozáčika. Ač plzeňské šance v závěru utkání nekončily přesným zakončením, hráče i fanoušky vyznávající červeno-modré barvy to mrzet nemuselo. Hráči si totiž drželi dvougólové vedení, které znamenalo vítězství nad Vysočinou Jihlava a zároveň zisk mistrovského titulu nejvyšší české ligové soutěže!