28. kolo / Pátek 12. 5. 2017, 18:15 / Doosan Arena

58. Kysela
65. Jánoš

Bolek – Matějů, Hejda, Hubník (C), Janža (62. Hájek) – Hořava, Hrošovský – Petržela, Ivanschitz (46. Krmenčík), Kopic (46. Pilař) – Bakoš

Vejmola – Kysela (C) (82. Pauschek), Da Silva, Stronati, Fleišman – Takács, Levin – Jánoš, Přikryl, Mareš (89. Mebrahtu) – Železník (77. Čmovš)

Branky: 67. Krmenčík, 79. Krmenčík, 90+1. Hejda – 17. Levin, 58. Kysela, 65. Jánoš, ŽK: Mareš, Vejmola, Čmovš, Přikryl, Rozhodčí: Proske – Koval, Kříž

Diváci: 10 488

V sezóně 2016/2017 teprve podruhé s brankářem Petrem Bolkem za zády nastoupili viktoriáni k utkání 28. kola ePojisteni.cz ligy. Druhou změnou v sestavě Zdeňka Bečky bylo zařazení Erika Janži na levý kraj obrany.

První situaci, která zvedala fanoušky ze sedaček, si viktoriáni schovali na jedenáctou minutu. Erik Janža po standardní situaci zakroutil levačkou míč do vápna, kde hlavičkoval LukᚠHejda. Míč se snesl jen na horní sí Vejmolovy branky. O minutu později hlavičkoval Hejda o něco menší razancí, hostující brankář neměl problém zasáhnout. Viktoriáni v první čtvrthodině přikovali svého soupeře před pokutové území, udeřilo ale na druhé straně. Do odraženého míče se opřel Vladislav Levin a z první vážnější šance Mladé Boleslavi poslal svůj tým do vedení. Těsně před půlhodinou hry se pokusil z přímého kopu srovnat stav Ivanschitz, ale jeho pokus proletěl půl metru nad břevnem. Pasហhry, kdy se Plzeňané nedostávali až tolik do bezprostředního ohrožení Vejmolova čistého konta, přerušil až střelou ze 41. minuty Hořava. Šajtlí ale poslal míč vedle levé tyče. Petrželova hlavička zády k brance obskočila zvnějšku zase pravou tyčku. O poločasové přestávce odcházeli do kabin veselejší hosté.

Do druhého poločasu vyběhli v dresu Viktorie hned dva noví hráči. Andrease Ivanschitze a Jana Kopice vystřídali Michael Krmenčík s Václavem Pilařem. Ve dvaapadesáté minutě se dostal Michael Krmenčík dvakrát do zakončení. Nejprve po skvělé Pilařově přihrávce postrádala jeho střela potřebnou přesnost, za okamžik hlavičkoval mimo branku. Zcela opačně si počítal před plzeňskou brankou v 58. minutě Kysela, jenž střílel zcela neobtěžován obranou. Umístěnou střelu poslal mimo dosah Petra Bolka – 0:2. Na vývoj utkání zareagoval Zdeněk Bečka třetím střídáním, když v 62. minutě nahradil Janžu Tomášem Hájkem. O tři minuty později ale dostal hostující Jánoš až příliš prostoru v pokutovém území Jánoš, který prostřelil Bolka potřetí – 0:3. Plzeňská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Hájek odcentroval do pokutového území, kde si ideální pozici vybral Krmenčík a hlavou snížil na rozdíl dvou branek – 1:3. Viktoriáni ucítili šanci, do hostujícího pokutového území létal centr za centrem, hostující hráči se zmohli pouze na odkopávání míčů pryč z vlastní poloviny. Za tuto snahu přišla zasloužená odměna, v 79. minutě se po Petrželově přízemní přihrávce opřel do míče znovu Krmenčík a přidal druhou plzeňskou branku – 3:2. V závěrečných minutách se neujaly dva pokusy Lukáše Hejdy, a tak se plzeňský obránce opřel do míče napotřetí a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:3! Plzeňské tažení za obratem skončilo v náporu těsně pod vrcholem.