(0:1)

FK Mladá Boleslav

Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Procházka, Kovařík - Vaněk, Hrošovský - Petržela (55. D. Kolář), Hořava, Pilař (70. Baránek) - Mahmutovič (46. Holenda)

Hruška - Kysela, Křapka, Koch, Bořil (16. Thalamy) - Zahustel (70. Milla), Štohanzl, Vacek, Bartl - Skalák, Magera (82. Pajer)

Branky: 78. Kolář - 31. Skalák, 50. Zahustel ŽK: Skalák, Magera, Hruška, Pajer ČK: Skalák Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Kubr

Diváci: 10950

Hráči Viktorie Plzeň nastoupili do utkání 25. kola Synot ligy proti Mladé Boleslavi v sobotu 25. dubna. Ačkoli trávník plzeňské Doosan Areny zkrápěl už od sobotního podvečera drobný d隝, teploty neklesaly pod dvacet stupňů celsia.

Trenér Miroslav Koubek nemohl do zápasu s týmem z města automobilů nasadit stálici na levé straně obrany Davida Limberského, jehož místo zaujal Jan Kovařík. Janu Chramostovi zabraňovala ve startu v zápase dohoda obou klubů. Před úvodním hvizdem domácího duelu přišel čas na slavnostní chvilku, 40. narozeniny totiž oslavila plzeňská stále aktivní legenda Pavel Horváth. K zaplněným ve stoje aplaudujícím tribunám Doosan Areny se připojili i všichni hráči Viktorie na hřišti a popřáli dlouholetému kapitánovi svého klubu všechno nejlepší. Poté už zraky všech diváků směřovaly na zelený pažit.

V úvodních minutách byla hra více než cokoliv jiného bitvou o střed pole, právě tam se totiž odehrávala většina osobních soubojů. Na nebezpečnou situaci před některou z branek se čekalo až do 22. minuty, kdy si Aidin Mahmutovič našel centrovaný míč na hranici malého vápna. Plzeňskému útočníkovi překazila radost jeho vlastní nepřesnost a navíc odpískaný ofsajd. Ve 28. minutě vracel do prostoru před gólmana hostí Hrušku míč Hrošovský. Pilařovi ovšem ke gólové hlavičce chyběl půlmetr. Zrovna, když začala Viktoria přebírat otěže zápasu, prosadil se gólově hostující tým. Dlouhý míč na plzeňskou polovinu odkopl vyběhnuvší Matúš Kozáčik pouze k Jiřímu Skalákovi, který neměl problém zamířit do odkryté branky – 0:1. Viktoria se s průběhem zápasu nesmířila a zamkla soupeře na vlastní polovině. V 35. minutě zápasu Kovařík skvěle nacentroval, pokus Petržely ale odvrátila boleslavská obrana na roh. Ve 40. minutě se do vápna tlačil Rajtoral s Mahmutovičem, důrazné zákroky hostí jejich snažení nedaly dlouhého trvání. O minutu později směřoval míč z Hořavovy hlavy jen několik centimetrů mimo branku Aleše Hrušky. A když brankou neskončila ani hlavička Mahmutoviče z poslední minuty, šlo se do kabin za stavu 0:1 ve prospěch hostů z Boleslavi.

Do druhého poločasu už nezasáhl Aidin Mahmutovič, kterého na trávníku Doosan Areny nahradil Jan Holenda. V 50. minutě se hráči Mladé Boleslavi dostali do rychlého protiútoku, který dokázal hbitý Zahustel zakončit druhou brankou v síti Matúše Kozáčika - 0:2. V 54. minutě se snažil odpovědět Kovařík, ale jeho pokus o centimetry minul horní tyč. Ve stejné minutě využil trenér Miroslav Koubek druhého střídání, když namísto Milana Petržely poslal na hřiště Daniela Koláře. Po 58 minutách hry nebezpečně hlavičkoval Václav Pilař, Hruška jeho míč vyrazil pouze před sebe, ale Hubníkova dorážka skončila pouze na kopačkách modro-bílé obrany. Obraz hry se oproti první půli nezměnil, Plzeň kombinačním pojetím držela soupeře v defenzivních pozicích, Mladá Boleslav se soustředila především na rychlé kontry ojedinělé povahy. Z postupného útoku resultovala také střela Jana Holendy, která v 63. minutě skončila na rukavicích gólmana Hrušky. Hrošovského zakončení o dvě minuty později mířilo těsně nad břevno. V sedmdesáté minutě poslal Miroslav Koubek na hřiště i třetího čerstvého muže, místo Václava Pilaře přišel Jan Baránek. Plzeňská obrana tak v posledních dvaceti minutách hrála jen ve tříčlenném složení. Boleslavská družina se soustředila na pozorné bránění plzeňských nájezdů a rezignovala na jakékoliv ofenzivní choutky. V 78. minutě sehráli viktoriáni ukázkovou akci. Vaněk poslal napříč hřištěm míč na rozběhnutého Rajtorala, jenž dokázal oslovit centrem osamoceného Jana Holendu. Jeho hlavička zamířila pouze do tyče, ale prvním byl u odraženého míče byl Daniel Kolář, proti jehož bombě byl Hruška bezmocný – 1:2. O pět minut později byli viktoriáni znovu blízko vstřelení branky. Hrošovský poslal míč do vápna, kde opět zakončoval Kolář. Naneštěstí pro Viktorii byl Hruška včas na svém místě a plzeňského záložníka vychytal, stejně jako o několik okamžiků později Ondřeje Vaňka, který zakončoval hlavou. Viktoriáni hnaní zaplněnou Doosan Arenou v poslední čtvrthodině nedali svému soupeři vydechnout, do vápna Mladé Boleslavi létal centr za centrem a statistiku rohových kopů už nemělo ani cenu vést. V posledních minutách měli velké příležitosti ke vstřelení branky Rajtoral s Holendou, ale oběma v rozhodujícím okamžiku míč uskočil od nohy. Dění v závěrečných minutách odnesl druhou žlutou kartou mladoboleslavský Skalák, který byl za hloupé zdržování hry nucen předčasně opustit hřiště, brankář Hruška dostal za stejný prohřešek rovněž žlutou, která pro něj ovšem byla první v sobotním utkání. Do třetice si kartu světlé barvy vysloužil zdržující Pajer. Když neuspěl se svým dalekonosným pokusem v nastavení Ondřej Vaněk, ukončil sudí TomᚠKocourek zápas za stavu 1:2 pro Mladou Boleslav.