f Reportáž ze zápasu: Liberec - Plzeň 1:1 (0:0) | FC VIKTORIA Plzeň

Plzeň veze z Liberce skvělý bod
23.8.2008
redakce
Zápas

Pohledný zápas prošpikovaný spoustou šancí nakonec skončil na stadionu U Nisy zaslouženou remízou. Slovan vedl po gólu Blažka 1:0, hosté díky Varadiho hlavičce v závěru...

4.kolo, sobota 23.8.2008, 17:00, Stadion U Nisy
Liberec: Hauzr - Radzinevičius, Holeňák, Polák, Vulin - Dočkal, Dort (65. Kerič), Bílek, Dittrich (55. Frejlach) - Smetana (73. Nezmar), Blažek.
Plzeň: Poštulka - Limberský, Rada, Navrátil, Smola (77. Mlika) - Vaculík, Horváth, Trapp, Jiráček (87. Lecjaks) - Tatanašvili (64. Varadi), Rezek.
Branky: 54. Blažek - 87. Varadi. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Filgas. ŽK: Smetana, Blažek - Horváth.
Diváci: 4862.

Komentář

Pohledný zápas prošpikovaný spoustou šancí nakonec skončil na stadionu U Nisy zaslouženou remízou. Slovan vedl po gólu Blažka 1:0, hosté díky Varadiho hlavičce v závěru vyrovnali. Viktoria veze tak z Liberce velmi cenný bod, na severu Čech se Plzeňanům totiž většinou příliš nedaří, vítězství si odtud odvezli naposledy před 14 lety.

Zápas na prosluněném stadionu U Nisy začal střeleckými pokusy Viktorie. Nejdřív Pavel Horváth z 30 metrů a potom Petr Trapp vyzkoušeli pozornost domácího gólmana Hauzra. Plzeň zaskočila Severočechy aktivní hrou, díky dobré hře zálohy hrála převážně po zemi, zatímco Liberečtí se dostávali dopředu spíš nakopávanými balóny. Viktoria také byla velmi blízko úvodnímu gólu, ve 24. minutě po centru z pravé strany nejvýš vyskočil Tatanašvili, ve vyložené šanci ale jen orazítkoval břevno branky zkoprnělého Hauzra. Až potom se osmělil Slovan. Šanci mu ale poskytl plzeňský stoper Rada, který nabídl míč Smetanovi, ten ale ve vyložené šanci ještě nahrával spoluhráčovi stojícímu v ofsajdu. Ve 30. minutě to už bylo na tyče 1:1. Po rohu domácích se k míči dostal Bílek, který napálil balon do tyče Poštulkovy branky. Ke konci poločasu se znovu ozvala Viktoria. Ve 44. minutě Rezek na levé straně narazil míč Jiráčkovi a ten těsně za vápnem pořádně protáhl Hauzra.

Do druhé půle šli soupeři v nezměněných sestavách, obraz hry se ale přesto změnil. Plzeň už nedokázala být v kombinacích tak přesná a proto se aktivita přesunula na kopačky Liberce. Přesto se mohla do vedení dostat Viktoria. Trapp si z hráčů Liberce udělal slalomové branky, svůj průnik korunoval pěknou přihrávkou Rezkovi. Jan Rezek ale v největší šanci selhal, jeho pokus vyrazil domácí brankář nohou. A platilo pravidlo Nedáš, dostaneš. O dvě minuty déle se dostal do šance domácí Blažek a nemýlil se, 1:0.

Hosté se pak  před 4862 diváky na stadionu snažili, jejich pokusy ale brzdila i nadále nepřesnost, pokusy zdálky obrana Liberce zblokovala. V 69. minutě mohl zápas definitivně rozhodnout Kerič, který pár minut předtím vystřídal Dorta, jeho pokus ale zastavila tyč plzeňské branky. V 77. minutě ještě vystrašil Poštulku střílející Dočkal, potom však znovu dostali příležitost i Plzeňané.

V 80. minutě průnik Trappa na poslední chvíli vyřešil ve vápně čistým vypíchnutím míče Holeňák., pak se začali prosazovat  střídající útočníci Plzně. V 86. minutě se do šance dostával Mlika, který nakonec vybojoval roh a potom nad libereckou svatyní zahřmělo. Po rohu a velké skrumáži se dostal k hlavičce Adam Varadi a jeho zakončení znamenalo vyrovnání na 1:1. Domácí v posledních minutách sice dlouhými centry zatlačili  do defenzivy, žádnou příležitost si už nevytvořili.

Liberec – FC Viktoria Plzeň 1:1  (0:0)

Góly: 53. Blažek – 87. Varadi

ŽK: Smetana, Blažek - Horváth

Rozhodčí: Královec - Wilczek a Filgas

Sestavy:

Liberec: Hauzr - Holeňák,Polák,Vulin,Bílek,Dočkal,Dort (Kerič), Ditrich (Frejlach) ,Smetana (Nezmar),Radzinevičius,Blažek.

Plzeň: Poštulka - Rada,Navrátil,Smola (Mlika) ,Trapp,Limberský, Horváth,Jiráček (Lecjaks),Vaculík,Rezek,Tatanašvili (Varadi)