Po brankové přestřelce mohla slavit Viktoria

28. kolo / Středa 5. 5. 2010, 17:30 / Doosan Aréna

(1:2)

SK Slavia Praha

Daněk - Bystroň, Lecjaks, Limberský, Navrátil, Horváth, Kolář (87. Darida), Petržela (82. Rajtoral), Rada, Rezek, Střihavka (65. Jiráček)

Vaniak - Hošek, Hubáček, Krajčík, Černý J. (78. Koreš), Černý M., Grajciar, James Dens Maia (70. Šenkeřík), Ragued (59. Lafrance), Trapp, Ivanovski

Branky: 28. Kolář, 50. Rezek, 60. Střihavka, 67. Horváth - 5. Ivanovski, 35. Ivanovski Rozhodčí: R. Příhoda - J. Košec, D. Pospíšil ŽK: 39. Horváth, 78. Limberský - 37. Trapp

Diváci: 3953

V předposledním domácím utkání v letošním ročníku Gambrinus ligy přivítala Viktoria ve Štruncových sadech obhájce titulu, Slavii Praha. Sešívaní však v letošní sezóně v žádném případě nenavazují na své výkony z předchozích dvou let, kdy se jim vždy podařilo vybojovat ligový titul, a před dnešním kláním jim patřilo až osmé místo. Západočeši se v tabulce pohybují o tři patra výše, ale v posledních šesti zápasech se neradovali ze zisku tří bodů.

V předposledním domácím utkání v letošním ročníku Gambrinus ligy přivítala Viktoria ve Štruncových sadech obhájce titulu, Slavii Praha. Sešívaní však v letošní sezóně v žádném případě nenavazují na své výkony z předchozích dvou let, kdy se jim vždy podařilo vybojovat ligový titul, a před dnešním kláním jim patřilo až osmé místo. Západočeši se v tabulce pohybují o tři patra výše, ale v posledních šesti zápasech se neradovali ze zisku tří bodů. Výhra v utkání proti Slavii by pak byla nádherným dárkem pro Jana Rezka, který dnes oslavil 28. narozeniny.

Utkání začalo velmi svižně. Po třech minutách hry se do míče opřel Horváth a střelou z hranice šestnáctky protáhl Vaniak. Slávistický gólman zakončení kapitána Viktorky vyrazil na roh. Slavia odpověděla vzápětí a rozesmutnila všechny příznivce Plzeňských. Už první střelecký pokus Slavie totiž skočil v plzeňské síti. Ivanovski se ocitl za obranou Viktorky a podařilo se mu překonat Daňka střelou, která prošla do branky těsně vedle gólmana Viktorie. O odpověď se pokusil dnešní oslavenec Rezek. Hlavičkoval po rohovém kopu, ale přesně do míst, kde stál brankář hostů. V 18. minutě měla Viktoria po další střele Horvátha šanci vyrovnat. Vaniak však znovu předvedl perfektní zákrok. O pět minut později bylo vyrovnáno. Limberský poslal pas na Horvátha, který vzápětí přesným centrem našel hlavu Koláře. Ofenzivní univerzál Viktorie míč nasměroval do sítě Slavie a vyrovnal na 1:1. Západočeši byli při chuti. Dvakrát se pokusil branku soupeře ohrozit Limberský, ale jeho zakončení postrádala přesnost. Ve 35. minutě se Slavia opět ujala vedení. Jaroslav Černý se proháčkoval mezi třemi viktoriány a poté našel volného Ivanovskiho. Dvacetiletý útočník hostů se nemýlil a i podruhé v souboji s Daňkem uspěl. 1:2 pro sešívané. Vzápětí mohl odpovědět Střihavka, jenž se objevil za slávistickou obranou. Vysoký útočník Viktorie se pokusil obejít Vaniaka kličkou, ale tu slávistický gólman vystihl.

Do druhého poločasu vstoupila Viktoria aktivněji než její soupeř. Její útočná snaha byla korunována vyrovnávací brankou už po pěti minutách hry po návratu z kabin. Rezek dostal míč za obranu hostů a přehodil vybíhajícího Vaniaka. O tři minuty později pálil nebezpečně Petržela, ale branku netrefil. Vzápětí se pokusil strhnout vedení na stranu Viktorky Střihavka, který zakončoval po rohu Petržely. Zamířil do míst, kde stál Vaniak. V 59. minutě rozjásal všechny příznivce Viktorie Střihavka. Vysoký plzeňský útočník napadal Vaniaka, na kterého šla malá domů, míč se následně dostal ke Střihavkovi a ten už neměl problém ho uložit do prázdné brány. 3:2 pro Viktorii! O sedm minut později se znovu změnilo skóre a opět ve prospěch Západočechů. Po rohovém kopu Petržely a následných zmatcích ve slávistické obraně dorazil míč za Vaniakova záda Horváth, který zvýšil na 4:2. Pátou branku Plzeňských mohl přidat aktivní Petržela, ale jeho střela skončila na břevně. Poté pálil nebezpečně Rezek, ale branku Slavie netrefil. Těsně před koncem hry se pokusil zkorigovat stav utkání Grajciar. Míč z jeho kopačky však sí za Daňkovými zády nerozvlnil, a tak utkání skončilo výhrou Viktorie 4:2.

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 2:4