6. kolo / Pondělí 17. 9. 2007, 17:15

1:1

(1:1)

FC Trinity Zlín

Branky: 30. Fillo (PK) - 14. Žůrek Rozhodčí: Matějek - Slavík, Večeřa ŽK: Zakopal, Fillo - Vidlička Diváci: 3125.

Dělbou bodů (1:1) skončilo dohrávané utkání šestého kola Gambrinus ligy mezi Viktorií Plzeň a Zlínem. Hosty, kteří ve Štruncových sadech rozhodně nemysleli jen na...

Dělbou bodů (1:1) skončilo dohrávané utkání šestého kola Gambrinus ligy mezi Viktorií Plzeň a Zlínem. Hosty, kteří ve Štruncových sadech rozhodně nemysleli jen na defenzivu, poslal už ve 14. minutě do vedení Libor Žůrek. Ve 30. minutě určil konečný stav Martin Fillo, který proměnil pokutový kop nařízený za ruku Vidličky ve vlastní šestnáctce.

Utkání začali lépe domácí Viktoriáni. Hned ve druhé minutě se před brankou Zlína uvolnil Fillo, jeho střelu však obránci ztečovali na roh. Stejný hráč se zanedlouho opřel do míče z 18 metrů, ani tentokrát však brankář Baránek nemusel zasahovat. Překvapivě tak udeřilo na druhé straně. Po dlouhém autu se do střelecké pozice dostal Žůrek, jeho ránu nešastně tečoval obránce Zakopal a míč skončil za zády bezmocného Daňka. Inkasovaný gól s plzeňskými hráči viditelně otřásl a dlouho se nemohli v útoku prosadit. Až v 26. minutě zavelel ke zteči Zakopal tvrdou ranou z 25 metrů. S tou si však pozorný Baránek dokázal poradit. K vyrovnání tak domácím pomohla až fatální hrubka obránce Vidličky. Ten si ve vlastní šestnáctce sklepl míč na ruku a sudí Matějek ukázal na značku pokutového kopu. Fillo se ve 30. minutě ukázal jako neomylný exekutor, míč poslal k pravé tyči, zatímco gólman skočil na opačnou stranu.

Hosté však i nadále čekali na každou příležitost k ohrožení plzeňské branky. V 35. minutě vyhrál souboj s brankářem Daňkem naskakující Zapletal, jeho hlavička však skončila těsně vedle pravé tyče. Zanedlouho po levé straně zasprintoval Žůrek hledal před brankou nabíhajícího Malára, který do Zlína přestoupil na začátku sezony právě z Plzně. V poslední chvíli však míč uklidil do bezpečí obránce Smola. Až v závěru prvního poločasu se Viktoriáni znovu nadechli, výsledkem však byla pouze slabá hlavička Smejkala.

Po přestávce předvedli první nebezpečnou akci domácí. A byla povedená! Míč po rychlé kombinaci doputoval na levou stranu až k nabíhajícímu Šímovi, který tvrdě vypálil. Baránek však předvedl výborný zákrok a míč vyrazil na roh. Domácí v této fázi soupeře přehrávali. Před branku poslal ostrý centr Šíma, nabíhající Smejkal na něj však nedosáhl. V 60. minutě pak vypálil zdálky Fillo, střela však byla slabá a Baránkovi nenadělala velké starosti.

Tím však plzeňská aktivita opadla a ke slovu se znovu dostali Moravané. Šmahaj se po přihrávce Malára ocitl za obranou domácích, střílel však nad branku. V 68. minutě si na rohový kop naskočil Zbožínek a jeho hlavičku likvidoval Daněk na brankové čáře. Zanedlouho tvrdě vypálil Zapletal, míč však skončil pouze na boční síti. Zlín pokračoval v tlaku a blízko gólu byl Malár, který prokličkoval až před branku domácích. V rozhodující chvíli ho však o míč obral Zakopal.

Teprve v 86. minutě se Plzeň vymanila z defenzivy a mohla rozhodnout. Na centr Trappa si naběhl Fillo a levačkou bez přípravy vypálil. Bohužel pro domácí nepřesně, míč skončil nad brankou. V nervózním závěru, kdy Zlínští kouskovali hru a drželi remízu, nakonec mohli urvat všechny tři body. V nastaveném čase se uvolnil Žůrek a technickou střelou se snažil překonat Daňka. Míč skončil těsně vedle levé tyče.

Přímý souboj o pátou příčku v tabulce tak skončil dělbou bodů. Zlín zůstal před Viktorkou díky lepšímu skóre, oba celky nasbírali zatím devět bodů.

FC Viktoria Plzeň - FC Tescoma Zlín 1:1