Soustředění / Čtvrtek 1. 2. 2018, 16:00 / Villaitana Football Center, Benidorm

(3:0)

Legia Varšava

Kozáčik (46. Hruška) – Řezník (66. Havel), Hejda (46. Hájek), Hubník (C), Limberský (66. Kovařík) – Hrošovský (79. Bakoš), Hořava (66. Ivanschitz) – Petržela, Kolář (46. Čermák), Kopic (66. Zeman) – Krmenčík (46. Chorý).

Cierzniak (46. Malarz) – Jędrzejczyk (C), Astiz (66. Pasquato), Pazdan, Hloušek – Mšczyński, Remy, Antolić – Szymański (71. Kucharczyk), Niezgoda (46. Eduardo), Hämäläinen.

Branky: 16. Kopic, 17. Krmenčík, 33. Krmenčík, 65. Chorý, 86. Bakoš – 62. Hämäläinen.

První přátelské utkání na soustředění v Benidormu sehráli viktoriáni v tréninkovém areálu u svého hotelu proti polskému mistrovi Legii Varšava. Po povedeném výkonu zvítězila Plzeň v poměru 5:1!

Již od úvodních minut hrozila Viktoria rychlými protiútoky. Na konci prvního stál Jan Kopic, jeho střela ale zamířila těsně vedle branky soupeře. Následně polský celek zblokoval Petrželovu střelu na tyč, krátce poté se ale viktoriáni prosadili, a to rovnou dvakrát. V 16. minutě po přihrávce Michaela Krmenčíka dopravil míč do brány Jan Kopic, o minutu déle se Krmenčík po individuální akci prosadil sám. Po půlhodině hry se mohl prosadit Krmenčík znovu, ale brankář Cierzniak ho vychytal. Ve 33. minutě se Plzeň dostala do přečíslení 3 na 1, Petržela ho řešil střelou, kterou brankář vyrazil pouze k Michaelu Krmenčíkovi, který navýšil už na 3:0.

O poločase provedla Viktoria čtveřici střídání, Pavel Vrba poslal do hry brankáře Hrušku a do pole Čermáka, Chorého a Hájka. Po deseti minutách průběhu druhého dějství mohl přidat čtvrtý gól Jan Kopic, jenomže zkušený gólman Arkadiusz Malarz jeho ránu vyrazil. V 62. minutě Legia snížila, povedenou ranou překonal Aleše Hrušku finský záložník Kasper Hämäläinen. Jenže vzápětí Viktorii vrátil tříbrankové vedení TomᚠChorý, bylo to tedy 4:1. Po gólu červenomodří uskutečnili další čtyři střídání, do hry se dostali Havel, Kovařík, Zeman a Ivanschitz. V 80. minutě měl velkou šanci hráč Legie Michał Kucharczyk, Aleš Hruška ovšem jeho samostatný únik zneškodnil dobrým zákrokem. O šest minut později tváří v tvář Malarzovi skóroval přízemní ranou střídající Marek Bakoš, červenomodří tak přidali již pátou branku.

Plzeň tak v Benidormu porazila Legii Varšava 5:1!