TomᚠHořava vystřílel Viktorii vítězství nad Karvinou 2:0

7. kolo / Neděle 18. 9. 2016, 18:00 / Doosan Arena

MFK Karviná

Bolek – Matějů, Hejda, Hubník, Limberský – Petržela (84. Ďuriš), Kace, Hořava (90. Hrošovský), Zeman – Poznar, Bakoš (71. Krmenčík)

MFK Karviná

Laštůvka – Holík, Dreksa, Hošek, Zelený – Moravec, Janečka, Šisler, Budínský (71. Panák), Puchel (62. Eismann) – Jurčo (83. Okleštěk)

Branky: 11. Hořava (pen.), 58. Hořava, ŽK: Budínský, Moravec, ČK: 90+2. Panák, Rozhodčí: Pechanec – Kotík, Koval

Diváci: 9561

Nedělní zamračené odpoledne vyvrcholilo v západočeské metopoli utkáním 7. kola ePojisteni.cz ligy mezi Viktorií Plzeň a MFK Karvinou. Viktoria Plzeň chtěla v utkání potvrdit dobrou formu.

Viktoriáni na svého soupeře doslova vlétli. Petrželu v první šanci zastavil ofsajd, ve druhé příležitosti ze třetí minuty vykopával jeho střelu z brankové čáry obránce Dreksa. Nápor, ve kterém viktoriáni svého soupeře nepustili příliš do hry, vyústil v otevření gólového účtu zápasu. Po deseti minutách hry faulovala karvinská obrana v pokutovém území Marka Bakoše, na kterého mířil centrovaný míč. K nařízenému pokutovému kopu se postavil TomᚠHořava. Ač se dech celé Doosan Areny na vteřinu zastavil, od tyče se míč odrazil do sítě – 1:0! Ani v následujících minutách Plzeňané nerezignovali na ofenzivní pojetí hry, ale Poznarova hlavička ani střela Marka Bakoše do branky nemířily. Karviná se začala osmělovat v prostřední části první půle, z rohového kopu ani rychlého protiútoku ale nic nevytěžila. Stejně tak dopadla situace na druhé straně, kterou rozjel i zakončil Aleš Matějů. Jeho pokus ale minul spojnici tyče a břevna o několik decimetrů. Po sedmatřiceti minutách zaměstnal Jana Laštůvku mezi třemi tyčemi Karviné Roman Hubník. To TomᚠPoznar o několik chvil později byl gólu blíže, ale míč z jeho hlavy obskočil tyč pouze z vnější strany. A když se neujala ani dalekonosná střela Ergyse Kaceho v poslední minutě prvního poločasu, šlo se do kabin za jednogólového náskoku pro Viktorii Plzeň.

Druhá půle začala zblokovanou Zemanovou střelou a tyčí v podání Tomáše Hořavy. Plzeňský středopolař se do míče opřel za pokutovým územím pravačkou a technickým obstřelem pokusil štěstí. Následující minuty ukázaly, že se ale stále jen zastřeloval. V 59. minutě nacentroval David Limberský svou typickou šajtlí míč na Milana Petrželu, který naopak netypicky hlavou přiukl balón Hořavovi. Pro toho už nebyl problém docílit do odkryté karvinské branky svého druhého gólu v zápase - 2:0! V jednasedmdesáté minutě přišel čas pro první plzeňské střídání, Marka Bakoše nahradil Michael Krmenčík. O tři minuty později se zaskvěl Petr Bolek, jenž tváří v tvář čelil karvinskému Janečkovi. Proti střele z bezprostřední blízkosti ale včas vyběhl a udržel čisté konto. Po osmdesáti minutách hry si na míč uvnitř vápna počkal TomᚠPoznar, vystřelil sice hbitě, ale vysoko nad břevno. Zanedlouho poté vystřídal Milana Petrželu na hřišti Michal Ďuriš. V poslední minutě se na hřišti objevil i další nový muž. Místo Tomáše Hořavy přišel na hrací plochu Patrik Hrošovský. Kaňkou na jinak poklidném zápase byl hrubý faul hostujícího Panáka, jenž ve druhé minutě nastavení rozhodnutého zápasu před šestnáctkou Viktorie prošlápl kotník Romanu Hubníkovi a po červené kartě se do sprch odebral o několik vteřin dříve než jeho spoluhráči.