VIDEO | Viktoria si odváží z Jihlavy tři body za výhru 1:2

10. kolo / Pátek 27. 9. 2013, 20:15 / Stadion v Jiráskově ulici

1:2

(1:1)

Blažek – T. Marek, Tlustý, Šourek, Josl (78. Kosak) – Masopust, Jánoš (87. Teplý), Jungr, Karlík, Vaculík (C) – Harba

Kozáčik – Řezník (67. Kolář), Hubník, Procházka, Limberský (23. Kovařík) – Rajtoral, Horváth (C), Pospíšil, Hořava, Petržela – Tecl (63. Bakoš)

Branky: 16. Harba (Vaculík) – 10. Rajtoral (Horváth), 79. Bakoš (Kolář) ŽK: 49. Hořava Rozhodčí: Z. Proske - A. Kordula, P. Blažej (M. Paták)

Diváci: 4132

Další kapitolu z knihy zvané Gambrinus liga 2013/14 se chystali hráči Viktorie Plzeň napsat v pátek 27. září na půdě týmu FC Vysočina Jihlava. Ve městě proslulém především hokejovou tradicí se jako doma cítil Stanislav Tecl, který zde prožil značnou část své kariéry.

Další kapitolu z knihy zvané Gambrinus liga 2013/14 se chystali hráči Viktorie Plzeň napsat v pátek 27. září na půdě týmu FC Vysočina Jihlava. Ve městě proslulém především hokejovou tradicí se jako doma cítil Stanislav Tecl, který zde prožil značnou část své kariéry. Možná také díky znalosti místního prostředí a domácího celku jej trenér Pavel Vrba postavil do základní jedenáctky, která patnáct minut po dvacáté hodině vyběhla na trávník stadionu v Jiráskově ulici.

Do základní sestavy Západočechů se vrátil rekonvalescent Radim Řezník, na straně domácích chyběl jeden z tvůrců hry Václav Koloušek. Jihlava naznačovala své možnosti už od prvních minut, kdy podnikla několik rychlých protiútoků do pootevřené obrany Viktorie. Nebezpečně centroval především Vaculík, ale plzeňští si s pokusy Vysočiny poradili. Jak se centruje do pokutového území předvedl v 10. minutě Pavel Horváth, který nádherně našel nabíhajícího Rajtorala. Blonďatý express trefil míč „z voleje“ a nedal brankáři Blažkovi sebemenší šanci. Viktorii se tak podařil skvělý vstup do uktání, které se dalo chápat i jako generálka na středeční zápas Ligy mistrů. Plzeňská radost však trvala pouze několik málo minut, protože Jihlava ukázala, v čem tkví její síla. Po rychlé útočné akci, kterou založil Jungr, podpořil Vaculík a zakončil Haris Harba, se zaplněné ochozy jihlavského stadionu mohly radovat z vyrovnávací branky na 1:1. Ve dvacáté minutě nebezpečně pálil Jungr, ale Kozáčik reagoval pohotově. Neuběhla ani polovina prvního poločasu a obrana Viktorie utrpěla citelnou ztrátu. Po jednom ze soubojů nebyl schopen v utkání pokračovat David Limberský, kterého vzápětí na hřišti nahradil Jan Kovařík. Pavel Vrba musel kvůli vynucenému střídání přeskupit síly na hřišti a do obranné čtveřice se zatáhl střelec první branky utkání František Rajtoral. Opět zahrozili svěřenci trenéra Komňackého ve 32. minutě a jak jinak než z rychlého protiútoku. Pohotově střílel Masopust, na jehož kvality před zápasem upozorňoval Stanislav Tecl. Plzeňská obrana ve spolupráci s Kozáčikem jeho střelu zlikvidovala. Další vzrušení na trávník jihlavského stadionu přinesla 36. minuta, kdy si Radim Řezník počínal při rozehrávce až příliš bohorovně. Nehlídanému Harisi Harbovi zabránilo k zakončení z bezprostřední blízkosti pouze podklouznutí. Ve 44. minutě se vyznamenal Matúš Kozáčik, který zneutralizoval více než slibnou situaci jihlavských, kteří ve dvojici postupovali přímo proti plzeňskému brankáři. Kozáčik s nasazením vlastního zdraví vystihl Harbovu přihrávku a držel tak akcie Viktorie nad vodou. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Do druhého poločasu nastoupily oba celky bez změn na hrací ploše. Ve 49. minutě viděl třetí žlutou kartu v sezóně TomᚠHořava, jehož kolíky se dostaly do nedovoleného kontaktu s holení Masopusta. Vysočina si nadále počínala neohroženě, což dokázal Karol Karlík, který se zpoza velkého vápna v 52. minutě opřel do míče a donutil Matúše Kozáčika předvést výborný zákrok. Ačkoli Stanislav Tecl jihlavský stadion zná do posledního detailu, k výraznějšímu ohrožení branky Jaromíra Blažka se nedostal. Stejně jako mladý útočník dokáže přečíst akce Jihlavy, obránci domácích mají nastudovaný herní styl svého bývalého kapitána. Na hřišti jej v 63. minutě nahradil Marek Bakoš. Neuběhly ani čtyři minuty a Pavel Vrba využil i třetí možnost ke střídání. Místo Radima Řezníka, který po odstoupení Limberského zaujal pozici na levé straně obrany, naskočil do zápasu nejlepší střelec Viktorie Plzeň v letošní sezóně Daniel Kolář. Jak ubíhaly minuty ve druhém poločase, přebírali zástupci západočeské metropole otěže zápasu a postupně se dostali ke svému typickému projevu plnému kombinace a pohybu. Zlatá ruka Pavla Vrby, chtělo by se říct v 79. minutě, kdy si střídající Kolář dokázal připravit míč do ideální situace pro přihrávku, kterou poslal přesně k dalšímu muži, jenž naskočil do zápasu z lavičky náhradníků. Marek Bakoš dostal v pokutovém území dostatek času, aby si balón zpracoval a vybral si místo, kam pošle svou střelu. Slovenský reprezentant zkušeně přehodil nohu vybíhajícího Blažka a početná skupina plzeňských fanoušků na jihlavském stadionu vybuchla nadšením. 1:2 pro Viktorii! Závěr utkání si už hráči Viktorie pohlídali a po pohledném utkání tak mohli se svými fanoušky oslavit získané tři body.

Video, ve kterém můžete nahlédnout do zákulisí pátečního utkání, najdete na Viktoria TV: