VIDEO | Viktoriáni skvěle otočili utkání v Boleslavi, vyhráli 1:2

14. kolo / Sobota 9. 11. 2013, 20:15 / Městský stadion Mladá Boleslav

1:2

(1:1)

Miller – Kysela, Smejkal, Kúdela, Bořil (87. Šultes) – Jarolím, Štohanzl, Ščuk, Zahustel (76. Jeslínek) – Chramosta (59. Štajner) – Nešpor

Kozáčik – Rajtoral, Procházka, Čišovský, Hubník – Horváth, Hořava – Petržela, Kolář (89. Hejda), Ďuriš (71. Limberský) – Tecl (83. Bakoš)

Branky: 4. Nešpor (Štohanzl) - 14. Petržela (Procházka), 69. Čišovský Rozhodčí: K. Hrubeš - R. Hájek, S. Pochylý (O. Lerch) ŽK: 15. Štohanzl, 17. Bořil, 24. Nešpor, 73. Zahustel, 76. Kysela, 90. Šultes - 8. Hubník, 34. Ďuriš

Diváci: 4877

Hráči Viktorie zajížděli k zápasu 14. kola podzimní části Gambrinus ligy do Mladé Boleslavi. Ve 20:15 nastoupili oba soupeři na hrací plochu Městského stadionu Mladá Boleslav v tradičních barvách. Plzeňský celek navlékl červenomodré dresy, domácí pak trikoty s modrými a bílými pruhy. Po slavnostním úvodu, o který se postaral legendární žokej a sportovec Josef Váňa, se mohli plzeňští soustředit pouze na vlastní výkon.

A byli to právě hosté, kteří poprvé zahrozili. Po přihrávce Pavla Horvátha zakončoval v pokutovém území Roman Hubník. Zkušený Miller ovšem vytěsnil první střelu utkání na rohový kop, který dokázali následně mladoboleslavští zneškodnit. O dvě minuty později se ovšem radovali právě hráči Mladé Boleslavi. Po patičce Kysely se míč dostal k Martinu Nešporovi, který jej stejným způsobem uklidil do sítě. 1:0 pro Boleslav. Gólmana Viktorie prověřili střelami ještě Chramosta s Nešporem, ale bez gólového efektu. Jeden z prvních kontaktů s míčem však v brankovou radost přetavil ve 14. minutě Milan Petržela. Po perfektně načasované přihrávce Václava Procházky si už plzeňský rychlonožka věděl rady a před Millerem si počítal suverénně. Prudkou ranou rozvlnil sí za zády zkušeného gólmana, jehož výraz po obdržené brance jakoby říkal „Tohle vážně nevím, jak chytat“. 1:1! Po vstřelené brance domácí přitvrdili hru, z čehož resultovaly tři žluté karty v rozmezí osmi minut. V ohrožení předčasného odchodu do šaten se rázem ocitli Štohanzl, Bořil i Nešpor. Hra se v průběhu prvního poločasu vyrovnala a brankáři na opačných pólech hrací plochy řešili spíše propagační pokusy z kopaček protihráčů. Příležitost zahrávat standardní situaci z hranice velkého vápna měli viktoriáni minutu před vypršením první pětačtyřicetiminutovky. Ale Ďurišův ani následný Teclův pokus v síti neskončily. Když skončil v rukavicích domácího gólmana i závěrečný centr Pavla Horvátha, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu vyběhly obě jedenáctky ve stejném složení, ve kterém končily ten první. Úvodní minuty patřily Viktorii, Kolář zamířil dvakrát mimo a mezi tři tyče se nevešel ani pokus Michala Ďuriše, který překonal na levé straně dva protihráče a drze vtrhl do pokutového území. Oživení do týmu Mladé Boleslavi vnesl střídající Jiří Štajner. A byl to právě ofenzivně laděný rutinér, který v 62. minutě protáhl Kozáčika. Jeho střela ze značné vzdálenosti ale rozvlnila sí za zády slovenského gólmana pouze z vnější strany. Rozporuplné emoce přinesla fanouškům Viktorie 68. minuta zápasu. Do pokutového území soupeře se z obrany prodral Marián Čišovský a dokázal vsítit svou druhou branku v sezóně. 1:2 pro Plzeň. Více než na možnost slavit však mysleli hráči Viktorie právě na slovenského reprezentanta, okolo kterého se během několika vteřin slétli jak vosy na med. Čišovský totiž těsně po vstřelené brance inkasoval nepříjemný úder nohou do oblasti krku. Naštěstí byl rodák z Humenného brzy v pořádku a naskočil zpět do zápasu. To už ovšem Pavel Vrba odvolal z rozcvičování Davida Limberského, který vzápětí nahradil na ploše Michala Ďuriše. Hráči z města automobilů si nadále pomáhali drobnými nedovolenými zákroky, Kysela ovšem v 76. minutě mohl být rád za kartu světlé barvy, když nevybíravě fauloval Koláře a rozšířil tak žluté konto domácích již na pět zářezů. V závěru utkání využil trenér Vrba zbylých dvou možností ke střídání. Stanislav Tecl přepustil své místo na hřišti Marku Bakošovi v 84. minutě, Hejda naskočil za Dana koláře o pět minut později. Snaha Boleslavských zvrátit průběh zápasu byla značná, ovšem viktoriáni svého soupeře do žádné větší šance již nepustili.

Vítězství celku ze západočeské metropole stvrdil rozhodčí Hrubeš závěrečným hvizdem a z utkání, ve kterém padlo celkem osm žlutých karet, si tři body odnesli hráči Viktorie.