Viktoria dokázala otočit utkání poháru FAČR v Hradci Králové

Osmifinále 1 / Úterý 4. 11. 2014, 17:00 /

42. Bakoš
62. Hubník

Kuciak – Holeš, Križko, Chleboun, Plašil – Kotiš, Hable (76. Šultes) – Malinský (63. A. Čermák), Trubač, P. Čermák – Vaněček (76. Prokeš)

Bolek – Hubník, Procházka, Limberský (46. Medveděv), Kovařík – Vaněk (76. Petržela), Hrošovský, Horváth, Pilař – Holenda, Bakoš (90. Kratochvíl)

Branky: 37. Kotiš – 42. Bakoš, 62. Hubník, Karty: Hubník, Rozhodčí: Berka – Štěrba, Zeman

Diváci: 1446

Viktoria Plzeň pokračovala v Poháru FAČR utkáním čtvrtého kola na půdě Hradce Králové. Již před zápasem měli viktoriáni jasný cíl. Přivézt si do odvety nadějný výsledek s vidinou postupu do dalšího kola domácího poháru.

Svěřenci Miroslava Koubka nastoupili v úterý 4. 11. 2014 proti Hradci ve značně pozměněné sestavě oproti té, která si připsala ligové vítězství nad Spartou. Do základní sestavy se po delší odmlce vrátili kapitán Pavel Horváth a útočník Marek Bakoš.

Utkání začalo velmi svižně. Zajímavé akce byly vidět na obou stranách hřiště. V 8. minutě se poprvé domácí v zápase radovali, bohužel pro ně ale pomezní rozhodčí odmávl ofsajd a branka Vaněčka tak neplatila. Viktoria se dostávala postupně v průběhu prvního poločasu do tempa. Několik nepřesných pokusů na gólmana domácích vyslal kapitán Pavel Horváth, jenž se taktéž přičinil o řadu zajímavých centrů do vápna, které ovšem zůstaly nevyužity. První kdo šel v zápase 4. kola Poháru FAČR do vedení byl domácí Hradec Králové. Po levém křídle pronikl Plašil, který přihrál Vaněčkovi. Ten míč poslal pod sebe Kotišovi, který se pomocí narážečky s Trubačem dostal do výhodné pozice a dokázal Bolka v 37. minutě překonat. Vedení domácích ovšem netrvalo příliš dlouho. Již za pět minut centroval od rohového praporku Hubník a pro osamoceného Marka Bakoše v malém vápně nebyl problém zakončit. První poločas tedy skončil za stavu 1:1.

Do druhé půle trenér Viktorie Miroslav Koubek provedl jednu změnu. Davida Limberského nahradil mladý Jurij Medveděv. Jako první zahrozil Hradec. Holešova střela však jen těsně minula šibenici Bolkovy branky. Dokonalý obrat Západočechů přišel v 62. minutě. Po rohovém kopu Pavla Horvátha doputoval míč k noze Romana Hubníka, který nekompromisně uklidil balón pod břevno Kuciakovi branky - 1:2. Utkání, které sledovalo 1446 diváků, se dohrávalo již bez výraznější brankové šance na obou stranách. Viktoria zkušeně držela míč a nedopustila další zvrat v utkání. Tým pod vedením Miroslava Koubka si tak odváží dobrou výchozí pozici do odvety, která bude na programu ve středu 19.11. 2014.