18. kolo / Sobota 28. 2. 2009, 14:30 / Doosan Aréna

(0:1)

FC Slovan Liberec

Ticháček - Limberský, Halama, Navrátil, Lecjaks - Petržela (77. Tatanašvili), Rada, Horváth, Kolář - Rezek (65. Varadi), Krbeček (46. Mlika).

Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Košál, Janů - Dočkal, Gecov, Hochmeister (20. Dort), Liška - Blažek (84. Radzinevičius), Nezmar (71. Smetana).

Branky: 39. Nezmar, 85. Dočkal. Rozhodčí: Příhoda - Moudrý, Koval. ŽK: Rada - Zlámal, Liška.

Diváci: 3480

Poslední únorový den přivítaly Štruncovy sady poprvé v letošním roce utkání Gambrinus ligy. Do Plzně přijel Slovan Liberec, pátý tým ligové tabulky. Trenér Viktorie Pavel Vrba...

Poslední únorový den přivítaly Štruncovy sady poprvé v letošním roce utkání Gambrinus ligy. Do Plzně přijel Slovan Liberec, pátý tým ligové tabulky. Trenér Viktorie Pavel Vrba už mohl do sestavy počítat s Tomášem Radou, který si odpykal trest za čtyři žlutá napomenutí. Naopak se ale musel obejít bez Petra Jiráčka. Za tři dny třiadvacetiletému fotbalistovi vystavila stop na jedno střetnutí žlutá karta z Edenu, nebo byla jeho čtvrtou v probíhajícím ročníku.

Během prvních minut hry se aktivity chopila Viktorka, ale nepodařilo se jí ani jednou přímo ohrozit libereckou branku. První střelu mezi tři tyče tak zaznamenal hostující Slovan. Do zakončení se prosadil obránce Selassie, ale jeho pokus postrádal přesnost i razanci, takže s ním Ticháček neměl sebemenší problém. Další ohrožení branky Viktorie měl na svědomí Blažek. Nicméně o jeho střele platí to samé, co o pokus Selassieho. Odpovědí Plzeňských byl tlak, do kterého dostali libereckou defenzivu. Jeho vrcholem se stala střela kapitána Horvátha, jež jen těsně minula šibenici Zlámalovy branky. O deset minut později si středopolař Horváth zopakoval vydařený střelecký pokus. Opět jen centimetry dělily plzeňské fotbalisty od vstřelení branky. Následná střela Viktorie si už místo mezi třemi tyčemi našla. Jenomže pokus Rezka mířil přímo na Zlámala, takže stav utkání zůstal nezměněn. Ve 37. minutě pořádně zatrnulo všem fanouškům Plzně. Po rohovém kopu Slovanu se do zakončení dostal Košál a orazítkoval břevno Ticháčkovy branky. O tři minuty později už u Plzeňských štěstí nestálo. Po rohovém kopu se tentokrát prosadil Nezmar, který lehce tečoval míč za záda bezmocného brankáře. Do konce poločasu zůstal stav zápasu nezměněn.

Do druhé půle utkání vlétli domácí fotbalisté jako uragán a vypracovali si hned několik velmi slibných příležitostí. Nejblíže ke skórování měl znovu aktivní Horváth, ale jeho střelu zastavila levá tyč liberecké branky! O pár minutek později se ke střele propracoval po dalším z mnoha rohových kopů Mlika, ale Zlamál ho skvěle vychytal, Následnou dorážku liberecká obrana již nepřipustila. V 61. minutě měla Viktorka výhodu přímého kopu, který Horváth posadil na hlavu Navrátilovi. Plzeňský stoper mířil jen těsně mimo branku. Své střelecké štěstí zkusil i mladík Lecjaks, ale i jeho pokus do liberecké sítě nesměřoval. V 70. minutě zkusil netradičně hlavou zakončit centr Rady Horváth. Zlámal schoval míč ve své náruči. V šanci se objevili i fotbalisté Slovanu, konkrétně Gebre Selassie, kterého Ticháček skvěle vychytal. O pět minut později byl bezmocný už i gólman Viktorie. Dočkal si vzal míč, prošel do vápna a v tváří tvář nedal Ticháčkovi šanci. Těsně ke konci se stav zápasu pokusil zlomit po přiklepnutí Tatanašviliho Horváth. Míč z jeho kopačky si ale cestu za Zlámalova záda nenašel. Poslední střela utkání patřila Limberskému, který si nejprve narazil s Horváthem a poté s Tatanašvilim. Bohužel i on zacílil do středu brány.

FC Viktoria Plzeň – FC Slovan Liberec 0:2

Poločas: 0:1

Branky: 40. Nezmar, 85. Dočkal

ŽK: Rada – Zlámal, Liška

Rozhodčí: Příhoda – Moudrý, Koval

Diváci:3 480

Viktoria Plzeň: Ticháček – Limberský, Navrátil, Halama, Lecjaks – Petržela (77. Tatanašvili), Horváth, Rada, Kolář, Rezek (64. Varadi) – Krbeček (46. Mlika). Trenér: Vrba.

Slovan Liberec: Zlámal – Selassie, Holeňák, Košál, Janů – Liška, Gecov, Hochmeister (19. Dort), Dočkal – Nezmar (71. Smetana), Blažek (83. Radzinevičius). Trenér: Škorpil.

(jzak)

18. kolo Gambrinus ligy: Ml. Boleslav - 1.FC Brno 2:4, Bohemians - Slavia 0:0, Jablonec - Olomouc 1:0, Tescoma Zlín - SK Kladno 0:0, Baník Ostrava - Viktoria Žižkov 0:0, Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 0:0, Příbram - Teplice - odloženo