6. kolo / Neděle 13. 9. 2015, 18:30 / Na Litavce

61. Kovařík
76. Limberský

Hruška – Sus, Hájovský (66. Dosoudil), Zápotočný, Divíšek – Pilík, Hnaníček, Barák (82. Januška), Rezek – Hadaščok – Bednář (74. Rys)

Kozáčik – Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský – Vaněk, Hrošovský (83. Kučera), Kopic (69. Petržela), Hořava – Kovařík, Ďuriš (76. Holenda)

Branky: 10. a 76. Limberský, 28. Ďuriš, 61. Kovařík, ŽK: Pilík, Bednář, Divíšek – Kovařík, Rozhodčí: M. Zelinka – R. Hájek, P. Vysloužil

Diváci: 6787

Viktorii Plzeň v zápase šestého kola Synot ligy na půdě Příbrami hnala dopředu domácí atmosféra. Vždy do středočeského města si našlo cestu několik stovek plzeňských fanoušků, kteří své oblíbence neúnavně podporovali po celé utkání. Trenér Karel Krejčí musel v sestavě udělat několik vynucených změn. Do středu obrany se vedle kapitána Procházky postavil Jan Baránek, na post Daniela Koláře naskočil TomᚠHořava.

První šanci zápasu si připsali domácí. Pilík zakroutil ve třetí minutě míč mezi plzeňské stopery, kam nabíhal Roman Bednář. Příbramský útočník ale balón hlavou pouze lízl a ten tak nemohl Matúši Kozáčikovi přidělat vrásky na čele. Pak už ale hráli prim hosté z Plzně. Pokus Hrošovského stejně jako střílený centr Kovaříka brankou neskončil, do svých rukou vzal otevření gólového účtu zápasu David Limberský, který v 10. minutě z ostrého úhlu propálil Hrušku - 1:0 pro Plzeň. Příbram se snažila hrozit především nákopy na robustního Bednáře, plzeňská obrana si ale s exsparanským útočníkem věděla rady. Na další šanci se čekalo až do 27. minuty, kdy si odražený míč našel Jan Kopic a ve vápně si pokoušel najít ideální pozici ke střele. Jen skvělý Hruška stál mezi ním vstřelením branky. Co se ale nepovedlo v končící sedmadvacáté minutě, vynahradili si viktoriáni v minutě následující. Kopic skvěle potáhl míč po pravé straně vápna, aby mohl skoro od brankové čáry přihrát Ďurišovi. Pro toho nebyl problém dosáhnout už čtvrté vstřelené branky v probíhající sezóně. Stejný hráč mohl navýšit skóre v 39. minutě. Jan Kovařík trefil přesným centrem nabíhajícího Michala Ďuriše, jeho hlavička zpoza malého vápna ale skončila na rukavicích brankáře Hrušky, který tygřím skokem znemožnil viktoriánovi s dvanáctkou na zádech radovat se ze vstřeleného gólu. V poslední minutě prvního poločasu vyplul za plzeňskou obranou Roman Bednář, ale tváří v tvář příbramskému útočníkovi gólman Kozáčik uspěl. První půle tak skončila 2:0 ve prospěch Viktorie.

Druhý poločas načala žlutá karta pro Jana Kovaříka, který si v souboji s Pilíkem pomohl nedovoleně rukou. Hra se v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky rychle přelévala z jedné strany na druhou. V Plzeňském dresu si několik šancí připsal Michal Ďuriš, z čehož jednou opravdu dostal míč do sítě. Odraženou Baránkovu střelu do tyče ale slovenský forward vracel do branky z ofsajdu. Levá tyč příbramské brány byla i nadále v permanenci, v 56. minutě si po rohovém kopu našel míč znovu Ďuriš, ale jeho prudkou hlavičku zastavila právě branková konstrukce. Druhý pro postavení mimo hru neuznaný gól padl v 60. minutě, jeho autorem byl Jan Kovařík. Následující minuty ale ukázaly, že plzeňský záložník se teprve zastřeloval. O minutu později si totiž právě Kovařík naběhl na přihrávku Ďuriše a pohodlně zvýšil na rozdíl tří branek! V 69. minutě sáhl trenér Karel Krejčí k prvnímu střídání, Jana Kopice nahradil Milan Petržela. Ve druhému poločase hráči Viktorie předváděli nadmíru fotbalové akce, jednou z nich byl i rozehraný rohový kop, ze kterého resultovala Rajtoralova hlavička, jež jen těsně minula pravou tyč branky domácích. V 75. minutě se k odraženému míči za velkým vápnem dostal David Limberský, který se nerozpakoval vystřelit. Jeho tvrdý pokus nešastně tečoval mimo dosah brankáře Hrušky mladík Rys, Viktoria si tak kuriózní brankou zajistila už čtyřgólový náskok. Do hry se následně podíval také Jan Holenda, který na hrací ploše vystřídal Michala Ďuriše. Právě dva střídající hráči sehráli v 80. minutě další ukázkovou akci. Holenda si odstavil ve vápně obránce a předložil míč Petrželovi, ten směroval svůj pokus na zadní tyč, balón se ovšem od brankové konstrukce odrazil zpět do hry. Poslední možnosti ke střídání využil trenér Krejčí v 83. minutě, kdy namísto Patrika Hrošovského vyběhl na hřiště TomᚠKučera. Závěr utkání se odehrával jednoznačně v režii Viktorie Plzeň, která porazila 1. FK Příbram 4:0.