Viktoria rozhodla o výhře již v prvním poločasu

13. kolo / Neděle 11. 11. 2007, 17:00

2:0

(2:0)

FK Mladá Boleslav

Branky: 29. Jarolím, 45. Fillo Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Teuber ŽK: Rada, Fillo, Trapp - Sedláček, Kalina, Voříšek, Kopic Diváci: 2625

Brankami Marka Jarolíma a Martina Filla porazili fotbalisté Viktorie Plzeň ve 13.kole Gambrinus ligy tým Mladé Boleslavi 2:0 a připsali si už třetí výhru v řadě. Soupeře, který měl za...

Brankami Marka Jarolíma a Martina Filla porazili fotbalisté Viktorie Plzeň ve 13.kole Gambrinus ligy tým Mladé Boleslavi 2:0 a připsali si už třetí výhru v řadě. Soupeře, který měl za sebou čtvrteční duel v Poháru UEFA, zlomili už v prvním poločase, po přestávce si náskok pohlídali a zaslouženě získali tři body.

V chladném počasí patřila první šance hostům. Ve 23. minutě si na centr z levé strany naskočil Mendy a jeho hlavička skončila těsně nad břevnem plzeňské branky. Tato akce však paradoxně odstartovala ofenzivní hrátky domácích. A brzy měly i gólové vyústění. Smejkal poslal pas za záda mladoboleslavských obránců na nabíhajícího Jarolíma a ten chladnokrevně přeloboval vybíhajícího brankáře Millera - 1:0.

Blízko vyrovnání býl bývalý hráč Viktorie Vaněček. Ocitl se sám před brankářem Daňkem, ale ten jeho střelu bravurně vytlačil mimo tyče. A z protiútoku mohli znovu skórovat domácí. Po rychlé kombinaci dostal míč před branku neobsazený Smejkal, jenže s vyloženou šancí naložil špatně a míč poslal těsně vedle pravé tyče. Další možnost měl obránce Šmejkal, který si naběhl na roh Rótha a snažil se prosadit u vzdálenější tyče. Tvrdý souboj se stal osudným pro hostujícího brankáře Millera, který už do druhého poločasu nenastoupil s podezřením na zlomeninu ruky. Miller však musel vytrpět ještě jeden inkasovaný gól. Ve 45. minutě po dalším prudkém centru Rótha  před gólmanem zůstal neobsazený Fillo. Miller jeho první pokus hlavou vyrazil, ale na dorážku už byl krátký a Fillo se mohl radovat z páté branky v sezoně - 2:0.

Druhý poločas odstartovaly další obrovské šance útočníka Smejkala. Nejprve si šikovně naskočil na centr Rótha a hlavičkoval těsně nad branku. Vzápětí už musel zpytovat svědomí. Znovu byl sám před brankou, jenže z pěti metrů zamířil mimo tyče.

Viktoria toho mohla litovat. V 52. explzeňský obránce Procházka tvrdě vypálil z 25 metrů a z jeho střelou měl Daněk plné ruce práce. Za dalších deset minut vystrašila plzeňského gólmana i dalekonosná rána Matějovského, která těsně minula pravou tyč.

V závěru mohli domácí náskok ještě navýšit. Přímý kop kroutil záložník Róth přesně k pravé tyči, ale na poslední chvíli míč "vyškrábl" brankář Pižanowski, který nahradil zraněného Millera. Hosté se ještě jednou pokusili zápas zdramatizovat, ale v 82. minutě byli v zakončení opět nepřesní. Hlavička Kopice po rohovém kopu skončila vedle pravé tyče.

Plzeň už si pak v poklidu dokráčela pro další tři body, v chladném večeru jí tleskalo 2625 diváků.

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:0
Poločas: 2:0
Branky: 29. Jarolím, 45. Fillo
Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Teuber
ŽK: Rada, Fillo, Trapp - Sedláček, Kalina, Voříšek, Kopic
Diváci: 2625
Viktoria: Daněk - Šmejkal, Halama, Knakal, Smola - Fillo (90. Lecjaks), Jarolím, Rada, Trapp, Róth (86. Vrzal) - Smejkal (80. Brožík). Trenér: S. Levý.
Mladá Boleslav: Miller (46. Pižanowski) - Voříšek, Procházka, Kopic - Sedláček (34. Kalina), Matějovský, Rajnoch, Kysela - Vaněček, Holub (60. Řezníček), Mendy. Trenér: Z. Ščasný.

Ostatní výsledky:

Sparta - Bohemians 3:1, Žižkov - Slavia 1:1, FK Teplice - Č. Budějovice 4:2, Baník Ostrava - 1. FC Brno 2:1, Tescoma Zlín - SK Kladno 4:0, Sigma Olomouc - Jablonec 97 1:1, Slovan Liberec - SIAD Most 2:1.