Viktoria v Brně bodovat nedokázala. Prohrála 0:1
25.10.2015
FCVP
Zápas

Viktorii po čtvrteční porážce ve Vídni čekala cesta do Brna. Svěřenci Karla Krejčího k utkání 11. kola Synot ligy cestovali již v pátek přímo z Rakouska. Západočeši v Brně chtěli navázat na šest ligových výher v řadě.

11.kolo, neděle 25.10.2015, 16:00
Brno: Melichárek – Malík (79. Jakub Šural), Košťál (C), P. Buchta, Keresteš – Brigant (75. Vávra), R. Buchta, Michal Škoda, Lacko, Lutonský – Řezníček
Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Baránek, Procházka (C), Limberský – Petržela, Hrošovský (75. Holenda), Vaněk, Kolář (58. Mahmutovič), Kopic (58. Kovařík) – Ďuriš
Branka: 55. Řezníček (pen.) ŽK: 90. Jakub Šural – 53. Kopic Rozhodčí: T. Kocourek - M. Urban, J. Kubr (M. Nenadál)

Komentář

V základní sestavě Viktorie došlo ke dvěma změnám. Lukáše Hejdu nahradil kapitán Václav Procházka a Jana Kovaříka Milan Petržela. Úvodní minuty příliš fotbalové krásy nenabídly. V 16. minutě nebezpečně z dálky střílel Jan Kopic. Melichárek ale jeho pokus kryl. Ve 24. minutě se v obrovské šanci objevil Malík, ovšem Matúš Kozáčik výborným reflexivním zákrokem míč vyrazil. O minutu déle Buchta hlavičkoval nad plzeňskou branku. V rozmezí 38. a 39. minuty si Melichárek připsal dva zákroky. Poprvé, když se po centru Procházky míč odrazil přímo k němu a o minutu déle po slabé střele Davida Limberského.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. V 50. minutě byl jeden z brněnských hráčů faulován. Z následné akce ale Buchta centrem nenašel nikoho ze spoluhráčů. V 53. minutě se ve vápně Viktorie k odraženému míči dostal Brigant, kterého rukou stál Kopic a rozhodčí Kocourek se dlouho nerozmýšlel. Nařízený pokutový kop o dvě minuty později proměnil Řezníček, 1:0. V 58. minutě trenér Krejčí sáhl ke dvěma změnám. Kopice nahradil Jan Kovařík a Koláře Aidin Mahmutovič. Za malou chvíli se do jasné šance řítil brněnský Řezníček, ovšem Kozáčika neprostřelil. V 60. minutě si Mahmutovič připsal první střelecký pokus. Tečovaná střela ovšem zamířila mimo Melichárkovu branku. Blízko vyrovnání byl v 63. minutě Patrik Hrošovský. Z přímého kopu ovšem trefil jen břevno. Stejný hráč střílel i v 70. minutě. Tentokrát těsně vedle brněnské branky. Tlak Viktorie rostl. V 75. minutě poslal dobrou přihrávku do vápna Baránek. Mahmutovičovi chyběl k zakončení krok. Ve stejné minutě Viktoria vsadila vše na jednu kartu. Hrošovského vystřídal Jan Holenda. Blízko brance byl v 78. minutě Jan Kovařík, který chytře zkoušel přehodit vyběhnutého Melichárka. Pokus skončil jen na horní síti. Poslední minuty se Brnu podařilo kouskovat tlak Viktorie. V 88. minutě ve vápně osamocený Jan Kovařík přestřelil. Minutu před koncem Procházka z velké dálky střílel nepřesně.

Viktoria tak z Brna neveze po porážce 1:0 ani bod. Poprvé tak tým pod vedením Karla Krejčího v Synot lize neboduje naplno.