Viktoria v domácí ligové premiéře remizovala s Bohemians 1:1

2. kolo / Neděle 7. 8. 2016, 14:30 / Doosan Arena

Bohemians Praha 1905

36. Hašek

Kozáčik – Řezník (71. Kovařík), Baránek, Hubník, Limberský – Hrošovský (81. Hromada), Hořava – Petržela (60. Bakoš), Kolář, Kopic – Krmenčík

Budinský – Dostál, Krch, Gajič, Havel – Švec – Hašek (87. Jindřišek), Hubínek, Jirásek, Čížek (62. Jeslínek) – Kuchta (69. Bartek)

Branky: 10. Kopic – 36. Hašek, ŽK: Hořava – Gajič, Švec, Dostál, Bartek, Jeslínek, Rozhodčí: Orel – Kubr, Arnošt

Diváci: 10 890

Před samotným začátkem zápasu uctily zaplněné ochozy Doosan Areny minutou ticha brankářskou legendu Josefa Čalouna a fanouška Rostislava Picku. První branka na sebe nenechala dlouho čekat. Neuběhlo ani deset minut, když se David Limberský po skvělé průnikové přihrávce prodral do vápna a před prázdnou brankou vybídl ke skórování Jana Kopice. Tomu nedělalo problém trefit odkrytou část branky a otevřít gólový účet zápasu – 1:0! Ve třiadvacáté minutě si oba role otočili, ale Limberského zakončení mířilo metr vedle levé tyče. Po deseti minutách ohrozil Budinského v brance Bohemky z bezprostřední blízkosti Krmenčík. Hostující gólman dokázal míč pohotově vyrazit. To se ale nepodařilo na druhé straně Kozáčikovi a od 36. minuty tak byl stav znovu nerozhodný. Prosadil se Martin Hašek a určil poločasový výsledek.

V úvodu druhé půle se do zakončení dvakrát dostal Roman Hubník, poprvé ale netrefil míč ideálně nohou, o chvíli později mu v gólové hlavičce zabránil protihráč. Plzeň se snažila svého soupeře unavit kombinačním fotbalem, při kterém často držela míč, gólových šancí ale nepřibývalo. I proto se trenér Pivarník rozhodl okysličit ofenzivu svého týmu. V 60. minutě poslal na hrací plochu místo záložníka Milana Petržely útočníka Marka Bakoše. V 64. minutě mohl přidat svou druhou branku v zápase hostující Hašek, jenž postupoval zcela sám na Kozáčika. Plzeňská jednička ale svůj tým v klíčovém okamžiku podržela. V 70. minutě vyměnil navrátilce do sestavy Radima Řezníka na hrací ploše Jan Kovařík. A byl to právě levonohý záložník, který se pokusil o devět minut později překvapit Budinského. S jeho skákavou střelou si ale pražský gólman poradil. V jednaosmdesáté minutě využil Roman Pivarník i třetí možnosti ke střídání, Patrika Hrošovského nahradil Jakubem Hromadou, jenž si tak připsal premiéru v plzeňském dresu. V 84. minutě se sice viktoriánům podařilo dostat míč do sítě, branka ale nebyla pro porušení pravidla o ofsajdu uznána. V devadesáté minutě střílel tvrdě Kopic, proti míči z jeho kopačky se ale dokázal brankář hostí vymrštit. Nastavený čas přinesl ještě přímý volný kop Jana Kovaříka, jenž ale skončil pouze v rukavicích Budinského. Zápas tak skončil remízou 1:1.