f Reportáž ze zápasu: Plzeň - Olomouc 4:0 (1:0) | FC VIKTORIA Plzeň

Viktorián k utkání se Sigmou Olomouc
29.11.2008
redakce
Zápas

V posledním utkání podzimu hostila Viktoria Plzeň na stadionu ve Štruncových sadech olomouckou Sigmu. Přinášíme vám v elektronické podobě klubový zpravodaj VIKTORIÁN...

16.kolo, sobota 29.11.2008, 17:00, Doosan Aréna
Plzeň: Ticháček - Limberský, Rada, Halama, Jiráček - Petržela (81. Lecjaks), Kolář, Trapp, Horváth, Rezek (86. Vaculík) - Varadi (75. Mlika).
Olomouc: Drobisz - Rossi, Šuškavčevič, Komárek, Heidenreich - Janotka (39. Kazár), Kaščák, T. Hořava, Onofrej (69. Nepožitek), Hubník - Ordoš (84. Petr).
Branky: 32. Rezek, 50. Trapp, 54. Petržela, 76. Kolář. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Kubáň. ŽK: Rada, Petržela - Kaščák, Ordoš.
Diváci: 2538.

Komentář

V posledním podzimním utkání letošního ročníku přivítala Viktorka ve Štruncových sadech Sigmu Olomouc. Olomoucký tým zažívá velmi povedený rok – v tabulce mu před sobotním střetnutím patřila čtvrtá příčka. Prohru Sigma nezaznamenala již sedm zápasů v řadě. Viktoriáni v minulém kole naopak poprvé pod taktovkou Pavla Vrby vyšli z utkání bodově naprázdno. Do dnešního zápasu měl trenér Vrba k dispozici již kapitána Pavla Horvátha s Petrem Trappem, kteří si odpykali disciplinární tresty. Naopak se ale musel obejít bez Jakuba Navrátila, jenž na Kladně obdržel čtvrtou žlutou kartu v sezóně, a Tomáše Krbečka, kterého opět trápí třísla.

Už od prvních minut utkání se Viktoria snažila diktovat tempo hry. K první střele zápasu se dostal po třech minutách hry kapitán Horváth, ale zamířil nad branku Olomouce. Chvíli po Horváthově střele zahrávali domácí dva rohové kopy. Oba rozehrála Plzeň nakrátko a po tom druhém se ke střele protlačil Rezek. Nastřelil levou tyč Drobiszovy branky! V další velké šanci utkání se objevil znovu Rezek, kterému přistál míč na noze po centru z pravé strany hřiště. Dravý útočník se pokusil zakončit z první, ale balón pořádně netrefil. O pár minut později se k ohrožení olomoucké svatyně probojoval po nahrávce Varadiho opět aktivní Rezek. Jenomže tentokrát měl míč na dlouhou nohu, a tak nemohl pořádně zakončit. Ve 28. minutě hlavičkoval na Drobiszovu branku Varadi, ale nepodařilo se mu dát do balónu takovou razanci. S jeho zakončením si brankář Sigmy poradil. Vzápětí se ke střele hlavou dostal na druhé straně Hořava, ale i Ticháček neměl s jeho pokusem sebemenší problémy. 33. minuta už byla okamžikem Jana Rezka, který vystihl špatnou přihrávku na Drobisze a s chladnou hlavou zakončil nechytatelným technickým pokusem k levé tyči olomoucké branky. Viktoria se ujala vedení 1:0. O tři minuty později se znovu zachvěla tyč Drobiszovy branky. Po přiťuknutí Horvátha na Jiráčka, jenž vzápětí centroval do vápna Sigmy, ji nastřelil Trapp.

Nástup do druhého poločasu měli viktoriáni skvělý. Už v 50. minutě zvýšil na 2:0 navrátilec do sestavy Petr Trapp, k němuž se míč dostal po nahrávce Petržely. Za pomoci teče olomouckého obránce pak překonal plzeňský záložník Drobisze. O dvě minuty později zkusil své střelecké štěstí obránce Jiráček, ale jeho střela z dálky šla mimo. V 55. minutě dokázal svou rychlost v souboji se dvěma obránci Rezek a běžel sám na olomouckého brankáře. Drobisz jeho pokus ještě zastavil, ale na dorážku Petržely dosáhnout nemohl. Po deseti minutách druhého poločasu vedla Viktoria už 3:0. Zahrozili i hosté. Po přímém kopu Sigmy se perfektní robinsonádou vytáhl Ticháček. Následoval rohový kop Olomouce, plzeňský gólman musel znovu zasahovat a vyškrábl míč na roh. O pár okamžiků později se k další střele dostal Petržela, ale bohužel nezamířil mezi tři tyče olomoucké svatyně. V 77. minutě Viktoria zvýšila na 4:0! Po nahrávce Petržely se řítil na Drobisze Kolář, který mu nedal žádnou šanci. Viktoriáni mohli přidat ještě další branky, ale tentokrát fotbalová štěstěna nestála na jejich straně. Rezek přiťukl hlavou Halamovi, který zůstal ve vápně po rohovém kopu, zakončil a nastřelil pravou tyč! Míč se odrazil k Rezkovi a ten napodobil Halamu a taktéž orazítkoval pravou tyč olomoucké branky! V posledních minutách utkání se ukázal ochozům svou formu i gólman Ticháček, kterého nepřekonal ani Petr, a udržel svou třetí nulu v sezóně.

FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 4:0