f Reportáž ze zápasu: Liberec - Plzeň 1:1 (0:1) | FC VIKTORIA Plzeň

Viktoriáni vezou z Liberce bod
15.9.2014
Redakce
Zápas

Hráči Viktorie zavítali k utkání do Liberce jako nejlépe střílející tým Synot Ligy. V šesti kolech nasázeli do sítě soupeřů už patnáct branek. Liberec, kterému sezóna zatím nevychází úplně podle jejich představ však v posledním kole deklasoval na stadionu U Nisy celek Baník Ostrava 6:0 a obstaral tak nejvyšší výhru probíhajícího ligového ročníku.

7.kolo, pondělí 15.9.2014, 19:00
Liberec: Kolář – Coufal, Karišik, Pimpara, Fleišman (C) – Delarge(65. Hadaščok), Pavelka, Obročník(57. Dydowicz) Frýdek(87.Mudra) – Ďubek, Šural.
Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (C) – Hrošovský, Vaněk – Petržela(61. Hořava), Kolář, Pilař(89. Kovařík) – Chramosta(79. Tecl).
Branky:10. Pilař – 58. Šural , ŽK:35. Delarge, 50. Obročník, 63. Pimpara, 79. Karišik – 65. Procházka, 77. Hejda, 80. Limberský, 90. Řezník, Rozhodčí:Franěk - Blažej, Vlasjuk,
Diváci: 5918.

Komentář

Úvodního výkopu se ujali domácí a začátek utkání začali oba týmy opatrně. Viktoriáni zahrozili poprvé v desáté minutě kdy po rohovém kopu pálil z hranice šestnáctky Vaněk. Jeho střelu však brankář Kolář vyrazil. Odražený balón se dostal k Procházkovi jehož tečovanou střelu poslal do Liberecké branky všudypřítomný Václav Pilař a poslal Viktoriány do vedení 0:1. Hráči Slovanu se k prvnímu rohovému kopu dostali ve 20. minutě, ale obrana Plzně si s ním bezpečně poradila. Hned v následující minutě si pohrál s domácím obráncem Řezník, předložil přihrávku Chramostovi, který ovšem z nadějné pozice pálil nad. Stejně se vedlo i domácímu Fleišmanovi o tři minuty později, kdy z voleje přestřelil. Hned z následující akce se dostal před domácího brankáře Chramosta, ale pouze trefil nohy Libereckého gólmana. Poté opět zahrozil Liberec a Delarge špičkou kopačky těsně minul branku Plzně. Do slibné příležitosti se dostal ve třicáté minutě Petržela. Volil však kličku místo střely a obrana Liberce míč odvrátila do bezpečí. Vzápětí se dostali do slibné šance Liberečtí a poprvé vyzkoušeli pozornost Kozáčika, kdy slabě vystřelil Pavelka. Další nepřesné zakončení předvedli domácí hráči v 35. minutě, kdy zkoušel technickou střelou Ďubek, ale vysoko přestřelil. Přesněji mířil v osmatřicáté minutě Delarge. Kozáčik musel poprvé na zem a jeho střelu pohotově nadvakrát zneškodnil. Ve 42. minutě se dostal po centru Řezníka k nadějné hlavičce Chramosta, ale mířil nepřesně. To bylo z prvního poločasu vše a Viktoriáni odcházeli do kabin s jednogólovým náskokem 0:1.

Druhou půli začali Viktoriáni aktivněji a Petržela střelou z 18-ti metrů mířil metr vedle domácí branky. Ve čtyřiapadesáté minutě si naběhl na centr na zadní tyči Chramosta, jenže nedokázal zamířit přesně. Milan Petržela měl netradičně na hlavě druhý gól utkání, bohužel pro Viktorii těsně minul branku. O dvě minuty tak přišel trest. Liberecký Šural zkusil z ostrého úhlu vystřelit a míč skončil překvapivě za Kozáčikovými zády a bylo srovnáno 1:1 . V následující minutě pálil po chytře rozehrané standardní situaci Pilař, ale domácí brankář střelu v klidu kryl. Viktoriáni se poté dožadovali pokutového kopu po kontaktu mezi Karišikem a Vaňkem. Píšťalka rozhodčího Fraňka však zůstala němá a hrálo se dále. V 71. minutě vypálil krásně Václav Pilař a Liberecký brankář Kolář se musel hodně natahovat, aby jeho pokus zneškodnil. Následnou dorážku už obrana Liberce odvrátila na roh. Vzrušení přinesla třiasedmdesátá minuta, kdy Limberský skluzem zastavil unikajícího Šurala za cenu rohového kopu a domácí fanoušci se hlasitě dožadovali pokutového kopu. Libereští poté ožili a dostali se do tlaku, kterému obrana Viktorie obětavě odolávala. Z tlaku se Viktoria dostala po rychlém protiútoku a střídající Stanislav Tecl hlavou těsně minul. V 89. minutě to zkoušel z 25-metrů pohotově Limberský a jeho střela mířila metr nad branku. Tím se také uzavřel účet utkání a zápas skončil nerozhodně 1:1.