1. kolo / Neděle 29. 7. 2012, 17:00 / Doosan Aréna

(1:0)

FC Hradec Králové

Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Fillo, Darida, Horváth, Kolář (83. Hanousek), Malakyan (46. Ďuriš) - Bakoš (76. Hora)

Lindr - Strnad, Holeš, Hochmeister, Štěpán, Šisler (78. Pávek), Zelený (80. Voltr), Dvořák (71. Uškovič), Poděbradský, Harba, Fukal

Branky: 35. Kolář, 68. Bakoš - 78. Poděbradský (vlastní) Rozhodčí: P. Franěk - P. Filípek, K. Mencl ŽK: 16. Horváth - 15. Strnad, 68. Fukal

Diváci: 10

Přestože nedočkavost domácích fanoušků už byla částečně ukojena zápasy v předkole evropské ligy, teprve dnes do Plzně dorazila liga! Ta liga, která bude, doufejme, po příštích několik měsíců plnit srdce fanoušků radostí a příjemnými fotbalovými zážitky.

Hned na úvod do Plzně přijel velmi nevyzpytatelný soupeř z Hradce Králové, takže hned první zápas sliboval velmi napínavou podívanou. Zápas začali aktivněji domácí viktoriáni, kteří, věrni své hře, drželi balón a krátkými přihrávkami se pokoušeli překonat zataženou obranu hostů. První jasně gólová šance se zrodila v desáté minutě, když z rohového kopu velmi dobře hlavičkoval Daniel Kolář, ale jeho hlavičku dokázal brankář Lindr na poslední chvíli vytlačit nad branku. Po dalším rohu pálil ze střední vzdálenosti kapitán Pavel Horváth, ale ani jeho pokus se neujal. Obrovskou šanci měl ve dvacáté minutě Marek Bakoš, který se po přiuknutí Daniela Koláře ocitl sám před brankářem Lindrem, ale hostujícímu brankáři se podařilo o několik centimetrů vychýlit míč, který by jinak směřoval do branky. Viktoriáni v té době začínali svůj tlak stupňovat a soupeře za polovinu téměř nepouštěli. A v třicáté páté minutě se konečně zaslouženě dočkali. První letošní ligový gól vstřelil po krásném centru Františka Rajtorala Daniel Kolář, když hlavou poslal míč do protipohybu hostujícího brankáře (1:0). A tlak domácích nepolevoval, v třicáté osmé minutě poslal Pavel Horváth z rohového kopu míč na nohu Davida Limberského, který z čtyřiceti metrů vypálil jen těsně vedle. Hned vzápětí po závaru ve vápně hostů pálil do tyče Martin Fillo. Hosté měli první vážnější akci až v závěru poločasu, když nebezpečně centroval Vojtěch Štěpán, ale svým centrem ve vápně nenašel nikoho. První poločas tak skončil zaslouženým vedením Viktorky 1:0.

První velkou šanci druhého poločasu měl Marek Bakoš, který si dokázal odstavit hradeckého obránce, obešel i brankáře Lindra, ale z úhlu už bohužel nedokázal přesně zakončit. Hned vzápětí se na pravém kraji výbornou kličkou uvolnil Martin Fillo, který následně přihrál do vápna Františku Rajtoralovi, ale ten bohužel branku netrefil. Tlak viktoriánů pokračoval. V šedesáté minutě se výborným způsobem na polovině hřiště uvolnil Daniel Kolář a jen včasný zásah hostující obrany zabránil brance. V té době již bylo patrné, že hosté budou nucení více myslet na ofenzivu, díky čemuž se hráčům Viktorky nabízely příležitosti k rychlým brejkům. Při jednom z nich pálil z hranice vápna Pavel Horváth, ale jeho střelu vytěsnil mimo tyče hostující brankář Lindr. Z dalšího brejku se však již „urodilo,“ když po přihrávce Václava Procházky proměnil svou šanci nejlepší střelec Viktorky v loňské sezóně, Marek Bakoš (2:0). Třetí gól přidal Vladimír Darida, ale bohužel kvůli postavení mimo hru rozhodčí jeho gól neuznali. Skóre se nicméně měnilo v sedmdesáté osmé minutě, když si hosté po rohu Viktorky srazili míč do vlastní sítě (3:0). Několika šancí se v závěru dočkali i hosté, ale jejich pokusy mířily mimo branku nebo si s nimi výborně poradil brankář Petr Bolek. V posledních minutách už Doosan arénou obíhala jedna mexická vlna za druhou, což jen podtrhovalo výbornou atmosféru dnešního zápasu. A protože se už skóre v závěru zápasu nezměnilo, odnesla si Viktorka z dnešního krásného zápasu zaslouženě všechny tři body.

FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 3:0 (1:0)

Branky:  35. Kolář, 69. Bakoš, 78. Poděbradský (vlastní gól),

Rozhodčí: Franěk – Filípek, Mencl

žluté karty:  16. Horváth – 15. Harba

Počet diváků: 10 310

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Limberský, Rajtoral, Ševinský, Procházka – Darida, Horváth (C), Kolář (83. Hanousek), Malakyan (45. Ďuriš), Fillo – Bakoš (75. Hora) – trenér Pavel Vrba

FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Šisler, Zelený (79. Pávek), Poděbradský, Fukal – Strnad, Hochmeister, Štěpán, Harba – Dvořák (71. Uškovič) – trenér Jiří Plíšek