Vítězná série pokračuje. Viktoria porazila Bohemians Praha 1905 1:0

7. kolo / Neděle 20. 9. 2015, 15:00 / Ďolíček

(0:0)

63. Ďuriš

Zlámal – Pauschek, Škerle, Šmíd, Havel – Kostka (72. Mosquera), Jindřišek, Gajič (82. Čížek), Acosta – Mikuš (67. Akulinin), Schick

Kozáčik – Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský – Hrošovský, Vaněk – Petržela (69. Kopic), Hořava (57. Holenda), Kovařík – Ďuriš (84. Kučera)

Branky: 63. Ďuriš, ŽK: Akulinin – Kučera, Rozhodčí: M. Paták – K. Mencl, O. Pelikán

Diváci: 5000

Viktorii v 7. kole Synot ligy nečekal lehký soupeř. Západočeši cestovali na půdu Bohemians 1905, kde viktoriáni naposledy vyhráli v srpnu roku 2009. Svěřenci Karla Krejčího se před zápasem mohli pyšnit vynikající formou. Z posledních pěti zápasů Viktoria pětkrát zvítězila a pětkrát udržela čisté konto.

Do zápasu aktivněji vstoupili hosté. V první zajímavé situaci se objevil hrdina zápasu s Minskem Milan Petržela. Průnik vápnem ovšem skončil tečovanou střelou nad Zlámalovu branku. Tlak pokračoval, ve 13. minutě Kovařík poslal do vápna centr a Gajič zachránil domácí dobrým obranným zákrokem. Ve 26. minutě si dal málem vlastní gól Pauschek, který chtěl pomoct Zlámalovi. Ve 27. minutě se ke krásné střele za vápnem odhodlal David Limberský. Jeho pokus ovšem mířil těsně nad branku. Tlak Viktorie dobře dokumentoval ve 30. minutě již 10. roh hostů, bohužel ani ten neskončil gólem. První šance hráčů Bohemians volala po gólu. Ležící Shick ovšem nedokázal z úhlu trefit pod ležícím Kozáčikem branku Viktorie. První poločas plný šancí tak skončil 0:0.

Do druhého dějství opět vstoupila aktivněji Viktoria. Několik slibně se rozbíhajících šancí ovšem nebezpečným zakončením neskončilo. V 57. minutě trenér Viktorie Karel Krejčí podpořil ofenzivu střídajícím Janem Holendou, který nahradil Tomáše Hořavu. Viktoria se dočkala v 63. minutě. Limberský ve vápně nahrál Michalu Ďurišovi, který umístil míč přesně do dolního růžku branky, 0:1. Za malou chvíli byl blízko druhé brance kapitán Viktorie Václav Procházka. Jeho tečovaná střela ovšem skončila na tyči. V 72. minutě mohli domácí srovnat, ovšem Acosta lobem kromě Kozáčika přehodil i plzeňskou branku. Do konce zápasu již k vidění výraznější šance nebyla a Viktoria tak pošesté v řadě zvítězila a udržela si čisté konto.