PumaALL-IN permanentní vstupenky
Speciální nabídka ve Viktoria shopu: Boty dělaj člověka!Nabídni své místo

Zúčastněné týmy

Mnichov 1860

Oficiálně byl klub založen v roce 1860. Roku 1898 přijal název Turnverein München von 1860. Největší úspěch "lvů" se datují do šedesátých let minulého století. V sezóně 1964/65 zvítězil klub z Mnichova v Poháru vítězů pohárů, o rok později dokázal triumfovat v Bundeslize a následně se umístit na druhém místě. V současnosti hraje Mnichov 1860 druhou nejvyšší německou soutěž. Mladíci Mnichovského 1860 budou na Memoriálu Stanislava Štrunce obhajovat loňské prvenství.

Greuther Führt

Spielvereinigung Greuther Fürth je německý fotbalový klub z Fürthu hrající v sezóně 2014/15 v druhé nejvyšší soutěži – 2. Bundeslize. Klub celkem třikrát opanoval nejvyšší německou soutěž, ovšem posledním zlatým rokem byl pro mužstvo Führtu letopočet 1929.

Norwich City

Norwich City je tradiční anglický klub z jihovýchodního Norwiche aktuálně hrající prestižní Premiere League. Mezi největší úspěchy klubu patří zisk Capital One Cupu v sezónách 1961/62 a 1984/85. Vazbu mezi klubem z Norwiche a Viktorií Plzeň posílila také ostrovní stáž trenérů FCVP, která probíhala právě v Norwichi v zimě 2014.

Wolverhampton

Vlci z Wolverhamptonu mají za sebou dlouholetou historii, neboť klub v současnosti hrající druhou nejvyšší soutěž byl založen už v roce 1877. V 50. letech patřil Wolverhampton mezi špičku anglického fotbalu, prvenství v nejvyšší soutěži se klubu podařilo získat celkem třikrát - v letech 1954, 1958 a 1959. Poslední trofejí Wolves je Football league trophy z ročníku 1987/1988.

Hertha Berlín

Klub z Olympijského stadionu v Berlíně je tradičním účastníkem Bundesligy. Na svém kontě má dva tituly pro vítěze nejvyšší soutěže a stejný počet triumfů v domácím poháru. Jednou z nejvýraznějších tváří Herthy Berlín je plzeňský odchovanec Vladimír Darida. Klub z hlavního města Německa se v současnosti drží v horní třetině tabulky Bundesligy.

 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál