Evidentně spokojený byl po dnešním zápase trenér Viktorky, Pavel Vrba. Jeho tým dokázal ve velice důležitém zápase získat tři body i navzdory houževnaté obraně Mladé Boleslavi, kterou zlomily až branky Marka Hanouska a Václava Procházky.

Evidentně spokojený byl po dnešním zápase trenér Viktorky, Pavel Vrba. Jeho tým dokázal ve velice důležitém zápase získat tři body i navzdory houževnaté obraně Mladé Boleslavi, kterou zlomily až branky Marka Hanouska a Václava Procházky.

Sám trenér Vrba připouští, že dnešní utkání nebylo vůbec jednoduché. „Já si myslím, že jsme dnes potkali soupeře, který hrál velice dobře a prakticky po celé utkání byl nebezpečný. Samozřejmě o to víc nás těší vítězství, které, myslím, bylo nakonec zasloužené,“ dodává spokojeně. „Ten zápas byl nadprůměrný, měl všechno, co má takový zápas mít – emoce, oboustranně kvalitní fotbal, fantastická divácká kulisa – hráči sami cítí obrovskou podporu fanoušků a myslím si, že i ty jejich výkony tomu potom odpovídají a já jsem nesmírně rád, že tomu tak v Plzni je.“

Viktorka hrála aktivně již od začátku utkání, ale dlouho se jí nedařilo najít recept na soupeřovu houževnatou obranu, kdy hosté bránili i v deseti hráčích kolem vápna. Přesto se rodily některé slibné příležitosti, zejména hlavička Marka Hanouska z prvního poločasu, která už mířila do branky, ale kterou na poslední chvíli dokázal vytáhnout nad branku brankář Šeda. „V té první části nám vyšel ten úvod utkání, kdy jsme tam měli několik standardních situací a kdy Šeda chytl Hanouskovi hlavičku, která už směřovala do branky. Nastřelili jsme břevno, postupem času se hra vyrovnala, bylo to takové nahoru a dolů.“ První poločas skončil za nerozhodného stavu 0:0. Do druhého poločasu vstoupila aktivněji opět Viktorka. Hodně k tomu pomohlo poměrně brzké dvojí střídání, kdy v padesáté čtvrté minutě trenér Vrba poslal na hřiště Pavla Horvátha a Františka Rajtorala. „V tom momentě si myslím, že naše hra ještě více gradovala a že ta kvalita těch dvou hráčů nám vlastně pomohla k tomu, že se misky vah převážily na naši stranu. Samozřejmě není to jen o těchto dvou hráčích, chci říct, že všichni hráči odvedli dneska výborný výkon a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli 2:0,“ chválí své svěřence Pavel Vrba.

Pavel Horváth i František Rajtoral byli původně hráči, které chtěl trenér Vrba šetřit pro čtvrteční utkání s Lokerenem. Houževnatý odpor Mladé Boleslavi ho nakonec donutil poslat oba na hřiště. „Už v Ostravě jsme ukázali, že musíme některé hráče šetřit, například Vladimíra Daridu. Tedy hlavně ty hráče, kteří mají mimořádnou zátěž. Když si totiž spočítáte, tak během třech týdnů jsme odehráli pět zápasů Evropské ligy a pět zápasů v Gambrinus lize, plus k tomu někteří hráči absolvovali těžké utkání na Ukrajině. Když si toto spočítáte, zjistíte, že někteří naši hráči mají odehráno nějakých jedenáct utkání během necelých čtyř týdnů, na což samozřejmě musíme reagovat a pokud chceme ve čtvrtek uspět, jako že uspět chceme, tak jsme některé hráče museli šetřit,“ vysvětluje svůj dnešní záměr trenér Viktorky.

Sám přiznává, že dnešní zápas s Mladou Boleslaví byl poměrně zajímavou generálkou na čtvrteční zápas s Lokerenem. „Já si myslím, že ta organizace hry Lokerenu je podobná, jako je tomu v případě Boleslavi. Určitě nás čeká něco podobného – další těžké utkání co se týká dobývání středu hřiště. Zároveň oba týmy chodí do útoku v poměrně velkém počtu hráčů, takže to pro nás byla i dobrá generálka na čtvrteční utkání.“