Pro zápasy Viktorky s Mladou Boleslaví je typické, že ve vzájemných utkáních padá na ligové poměry poměrně dost gólů. Do nedělního utkání však oba týmy tentokrát vstoupí s poněkud odlišnými starostmi. Viktoriáni se budou snažit vynahradit fanouškům čtvrteční prohru v Bruselu, hosty naopak trápí početná marodka. Jakým způsobem toto ovlivní nedělní duel, na to odpovídal slovenský útočník Marek Bakoš, kterému se proti Boleslavi v loňské sezóně střelecky dařilo a Václav Procházka, který v týmu Boleslavi přes čtyři roky působil.

Pro zápasy Viktorky s Mladou Boleslaví je typické, že ve vzájemných utkáních padá na ligové poměry poměrně dost gólů. Do nedělního utkání však oba týmy tentokrát vstoupí s poněkud odlišnými starostmi. Viktoriáni se budou snažit vynahradit fanouškům čtvrteční prohru v Bruselu, hosty naopak trápí početná marodka. Jakým způsobem toto ovlivní nedělní duel, na to odpovídal slovenský útočník Marek Bakoš, kterému se proti Boleslavi v loňské sezóně střelecky dařilo a Václav Procházka, který v týmu Boleslavi přes čtyři roky působil.

Pro Václava Procházku bude nedělní utkání poměrně pikantní v tom smyslu, že v Mladé Boleslavi působil právě před svým příchodem do Plzně. „Já mám na Boleslav dobré vzpomínky, strávil jsem tam čtyři a půl roku a mám tam spoustu kamarádů a spoluhráčů,“ vzpomíná na své angažmá v Boleslavi plzeňský stoper. „Na druhou stranu si nemyslím, že bych je měl nějak přečtené, několik hráčů se tam vyměnilo, zároveň mají teď hodně hráčů zraněných, ale ten styl, který předtím preferoval trenér Koubek, ten si myslím, že zůstal stejný.“ A jak se tedy stoper Viktorky těší na nedělní utkání? „Pro mě je to trošku specifické, hodně se na to utkání těším – utkání mezi Plzní a Boleslaví byla vždy plná gólů, já doufám, že tomu tak bude i v neděli a že vyhrajeme,“ dodává sebevědomě.

Velice produktivní byl zejména v podzimním zápase loňské sezóny proti Boleslavi útočník Marek Bakoš. Tenkrát v jednom z nejatraktivnějších duelů ligového podzimu přispěl svými dvěma góly, k domácí výhře 3:2. „Ten zápas si pamatuji, vstřelil jsem tenkrát dvě branky a určitě bych se nezlobil, kdyby se to mělo zopakovat i letos - mohli bychom se tak lépe připravovat na čtvrteční odvetu s Lokerenem,“ dodává Marek Bakoš. Nedělní utkání by tak mohlo být velice důležité pro klid celého týmu. „Vím, že v nové sezóně měli v Boleslavi nějaké zdravotní problémy, vím, že jim padli nějací hráči a jsem zvědavý, jak budou hrát, ale v prvé řadě jsem zvědavý na nás, jak dokážeme hrát po nevydařeném výsledku, protože se nám to moc často nestává,“ přiznává Marek Bakoš. „Já věřím, že i když se nám ten čtvrteční zápas nepodařil, tak dáme hlavy dohromady, dobře zregenerujeme za ty dva dny a budeme hrát tak, abychom dokázali tu Boleslav porazit.“

O utkání je zatím registrován velký zájem ze strany fanoušků, už v pátek odpoledne bylo prodáno přes sedm tisíc vstupenek, což je dva dny před zápasem příslibem opět skvělé atmosféry. „Máme své starosti, ale jsme dobrý tým a já věřím, že těch starostí bude po tom nedělním zápase méně. Věřím, že nás poženou i naši fanoušci, od kterých by to bylo pěkné,“ přeje si Marek Bakoš a nutno dodat, že to jistě není jen jeho přání.