Mládežnické celky Viktorie Plzeň byly znovu v akci. Dorost U19 prohrál na hřišti ostravského Baníku, kde neuspěla ani sedmnáctka. Týmy U18 a U16 ale dokázaly přivézt výhry z Mostu. Žáci U15 a U14 si poradili s Meteorem Praha. Mladší žáci pak zvládli plzeňské derby s Petřínem. Foto: David Koranda

Ostrava U19 – FCVP U19 3:0
Branky: 20. Tijani, 47. Jaroň, 82. Nagy.
Sestava Plzně: Bleha – Halász, Gabriel, Strmiska, Žilák – Ruda, Lehký (66. Fišer), Kodýdek – Vrba, Pecháček (61. Renza), Václavík (80. Kotěšovec).
Hodnocení trenéra Pavla Fořta: „Prvních 10 minut bylo vyrovnaných, velkou šanci Baníku chytil Bleha, pak měl na druhé straně možnost Kodýdek. Následně mi přišlo, jakoby to kluky zlomilo, takových 12-13 minut byl Baník lepším soupeřem, byl silnější na míči a potrestal nás gólem. Pak jsme přebrali inicitavu my, do konce poločasu jsme byli lepší, kluci se nebáli hrát, rozehrávali jsme do středu, kde jsme měli převahu o jednoho hráče. Soupeř hrál vysoký presink a to nám vyhovovalo, bohužel jsme z šancí neskórovali. Do druhého poločasu jsme vlétli stejně, bohužel jsme brzy z brejku obdrželi na 0:2 a kluci si přestali věřit. Baníku narostla křídla a my na to nedokázali zareagovat. Ve druhém poločase nám hodně bránili tvořivého Kodýdka, navíc jsme byli nervózní a báli jsme se hrát. Baník byl ve druhé půli jednoznačně lepší a zaslouženě zvítězil 3:0. U našich kluků mi chybělo to, co předvedli v minulém zápase s Olomoucí, že i když se nedařilo technicky a kombinačně, tak tam byla vůle po vítězství. Tentokráte jsme to druhém gólu zabalili, přitom 2:0 není rozhodnutý zápas. Kluci na však to nezareagovali úplně tak, jak jsme chtěli. Vždycky jsme dosud dokázali zápasy otáčet, tentokráte to chybělo, ale Baník byl prostě velice silný soupeř a ve druhém poločase nás předčil. Není to však žádná katastrofa, ale musíme se poučit z chyb. Bez nasazení a vůle po výhře hrát nejde, v této kategorii už si člověk nemůže dovolit vypnout ani na dvě minuty.“

LIGOVÁ TABULKA ZDE

Most U19 – FCVP U18 1:2pen.
Branky: 6. Mirga – 23. Štursa. Penalty: 3:5.
Sestava Plzně: Riedl – Brož (82. Šticha), Ferko, Řezníček, Petrmichl – Taleski, Kraml, Novický (68. Holík) – Popovič, Jedlička (60. Málek), Štursa.
Hodnocení trenéra Jaroslava Kovaříka: „Utkání se hrálo na přírodní trávě, kde jsme neabsolvovali moc tréninků. Zápas se nám hrubě nevydařil, v naší hře bylo spoustu nepřesností a technických chyb. Oba poločasy se nesly ve stejném duchu, nedokázali jsme si vytvořit moc příležitostí. Ani nasazení kluků nebylo takové, jaký by ten zápas měl mít. Jinak se hrálo na krásném stadionu, ale výkon našich hráčů zůstal hodně za očekáváním.“

Ostrava U17 – FCVP U17 3:2
Branky: 23. Konečný, 42. Tamajka (pen.), 72. Drozd – 17. Krátký, 85. Kronus.
Sestava Plzně: Kubíček – Šoul, Kolerus, Petržílka, Šimek – Vostárek, Pešek, Tesař (73. Novický) – Renza (68. Kortan), Krátký, Kronus.
Hodnocení trenéra Ondřeje Šimla: „Úvod zápasu se nám vůbec nevydařil. Ostrava na nás nastoupila vysokým a aktivním presinkem. V soubojích byla důraznější a my se nemohli dostat do hry. Rychle a snadno jsme ztráceli míče a soupeř hrozil z každého útoku, ale vyloženou šanci neměl. Po úvodních patnácti minutách jsme hru vyrovnali a začali jsme být nebezpeční i my. Po jednom vydařeném brejku jsme se dostali do vedení, kdy Adam Kronus našel ve vápně volného Kryštofa Krátkého, který střelou k tyči otevřel skóre. O pět minut později Ostrava srovnala. Poté jsme si vytvořili dvě velké šance, ale ani jednu jsme neproměnili. Naopak jsme těsně před poločasem dostali druhý gól z penalty. Ve druhém poločase jsme zvýšili aktivitu, a v úvodu jsme měli další šanci, ale soupeř míč vykopl z brankové čáry. V 72. minutě Banik zvýšil na 3:1. Nám se podařilo snížit na 3:2 v 85. minutě – po chybě domácího brankáře se do prázdné brány trefil Adam Kronus. V poslední minutě jsme ještě nastřelili břevno, ale skóre už se neměnilo, a tak jsme prohráli 2:3.“

Most U17 – FCVP U16 2:6
Branky: 46. Klimt, 90. Holdy – 5. Krůta, 13. Aubrecht, 18. Krůta, 30. Aubrecht, 55. Prokop, 86. Málek.
Sestava Plzně: Langr – Vanc (59. Šticha), Vacek, Oravec, Karásek – Janča (69. Holík), Vobruba, Sojka – Krůta (73. Hýsek), Prokop, Aubrecht (59. Málek).
Hodnocení trenéra Josefa Parláska: „V Mostě jsme odehráli velmi dobré utkání. Povedl se nám vstup do utkání a v 18. minutě jsme již vedli 3:0. I v dalším průběhu jsme měli zápas pod kontrolou a k vidění byly velmi pěkné akce z naší strany.“

FCVP U15 – Meteor U15 4:0
Branky: 32. J. Vonásek, 34. Gaszczyk, 52. Kule, 63. Falout (pen.).
Sestava Plzně: Vlček – T. Keltyčka, Rádl (48. Prokop), Gaszczyk, Štauber (40. Doubek), I. Vonásek (48. Kule), Kamenský (40. Falout), J. Vonásek, Rajtmajer, Čeliš, Secký (40. D. Pracht).
Hodnocení trenéra Štěpána Havránka: „V utkání jsme dominovali od samotného úvodu. Byli jsme lepší na míči, lepší v osobních soubojích, prostě ve všem. Všichni jsme rádi za čtyři vstřelené branky. Samozřejmě nebylo vše na 100 % a stále máme na čem pracovat. Kluci však odvedli dobrou práci a všichni jsme s tímto utkáním spokojeni. Jedinou kaňkou je zranění Iva Vonáska, kterému držíme palce při jeho návratu na hřiště.“

FCVP U14 – Meteor U14 6:1
Branky: 7. Houdek, 18. Houdek, 23. Tůša, 46. Houdek, 46. Tůša, 65. Hašek – 52. Jakoubek.
Sestava Plzně: Buchar – Červený (36. Soupír), Gadač, Tůša, Si. Horváth (36. Vilímek) – Novák – Suchý (36. Šot), Soběhart, Trojan, Se. Horváth (36. Němec) – Houdek (40. Hašek).
Hodnocení trenéra Martina Vísnera: „Do dnešního utkání jsme šli s cílem dominovat ve středu hřiště a využívat rychlého přechodu do zakončení. Tušili jsme, že většinu útoků povedeme do zformované obrany, což se potvrdilo, a kluky jsme spíše nabádali k trpělivosti. Klukům se podařilo vstřelit šest krásných branek, zaslouženě se tak mohli radovat z vítězství.“

Petřín Plzeň U13 – FCVP U13 0:5
Branky: 46. Karpíšek, 49. Baštář, 54. Bezděk, 58. Chalupa, 89. Lemon.
Sestava Plzně: Basl, Sutr – Hodek, Honomichl, Chalupa, D. Kardoš, K. Kardoš, Kučera, Lemon, Paidar, Sivák, Baštář, Toman, Bezděk, Šlegel, Benajtr, Čonka, Karpíšek, Dulík.

Petřín Plzeň U12 – FCVP U12 4:14
Branky: 2. Maxa, 41. Sidorenko, 68. Votípka, 70. Votípka – 4. Kopecký, 8. Veselák, 11. F. Růžička, 19. Zach, 30. Zach, 32. Kubrycht, 46. Šneberger, 52. O. Růžička, 55. Kopecký, 57. O. Růzička, 58. O. Růžička, 60. Šádek, 66. Kopecký, 67. Kopecký.
Sestava Plzně: Peleška – Šneberger, Arnošt – Kubrycht, Panoš, O. Růžička, Velich – Kopecký.
Šilhavý – Veselák, Peklo – Zach, F. Růžička, Panoš/O.Růžička, Sýkora – Stejskal.
Hodnocení trenéra Radka Růžičky: „Dnes jsme dobře zakládali útoky od brankáře, hráči kvalitně rotovali. Dařilo se nám v soubojích jeden na jednoho, měli jsme četná zakončení a dávali pěkné branky. Navíc kluci dobře dobíhali vyražené míče brankářem. Místy však bylo znát uspokojení a z toho pramenící výpadky ve hře, v některých soubojích jsme málo využívali rychlostních schopností.“