Puma banner vlevo
Jiří Žilák bude trénovat reprezentační tým do 20 let
04.12.2018
FCVP
Novinky

Jiří Žilák bude trénovat reprezentační tým do 20 let

Hlavní trenér dorosteneckého týmu U19, který hraje UEFA Youth League, Jiří Žilák, bude od ledna trénovat český reprezentační tým do 20 let. Přebírá jej po ex-plzeňském kouči Karlovi Krejčím, který bude působit u kategorie U21.

Jiří Žilák byl trenérem dorosteneců či juniorů Viktorie Plzeň přes 10 let. S dorostem U19 se dvakrát účastnil prestižní mládežnické Ligy mistrů (UEFA Youth League), kde především letos podávají viktoriáni velmi slušné výkony a v posledním zápase s AS Řím svedou přímý boj o postup do vyřazovací fáze. Nyní je před ním v trenérské kariéře velká výzva – reprezentace do 20 let.

„Je to ocenění mé práce, této příležitosti si vážím. Od léta budou do této kategorie spadat i hráči ročníku 2000, které v tuto chvíli vedu a dobře je znám. Mým hlavním úkolem bude připravovat hráče pro přechod do týmu U21. Těším se na hezké zápasy, již v březnu budeme hrát v Itálii a doma s Nizozemskem,“ řekl trenér Jiří Žilák.

V klubu ale nadále zůstane jako šéftrenér dorosteneckých kategorií. „S Viktorkou jsem spojil svůj veškerý fotbalový život a ani tentokráte klub úplně neopouštím. Nyní se však plně soustředím na zbývající zápasy, čeká nás důležité utkání na Spartě a poté doma s Římem,“ dodal Žilák.

Předseda FAČR Martin Malík se ke jmenování Žiláka do funkce trenéra reprezentačního týmu U20 vyjádřil následovně: „Jiří Žilák při práci s mládeží dlouhodobě vykazuje velmi dobré výsledky, proto padla volba trenéra na něj. Přejeme si, aby své znalosti a zkušenosti z klubové scény zúročil také na reprezentační úrovni.“

 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál
×
Dnes v 19:00 | Muži
FC Viktoria Plzeň
Olympiakos FC