Puma Future v2All-in permice 2018/2019
ProLogspeed
Na začátku zimní přípravy viktoriáni absolvovali kondiční testy
05.01.2017
FCVP
Aktuální zprávy

Na začátku zimní přípravy viktoriáni absolvovali kondiční testy

Zimní příprava 2017 pro hráče Viktorie Plzeň začala jako obvykle zátěžovými testy, díky kterým mají trenéři detailní přehled o připravenosti jednotlivých fotbalistů. Podle toho se odvíjí plánování jejich tréninkové zátěže.

„Zátěžové testy nemá asi nikdo rád, ale je to důležité jak pro nás, tak i pro trenéry. Díky testům se dozvíme, jak na tom na začátku přípravy jsme. Je to pár minut nepříjemného běhání, takže se s tím každý popere na sto procent,“ říká záložník Patrik Hrošovský.

Slovenský reprezentant patří k nejvytrvalejším hráčům české ligy. I v rámci kondičních testů patří Hrošovský k nejlepším. „Recept na dlouhou výdrž nemám, od mala jsem byl zvyklý se na hřišti stále pohybovat a nabízet. Chtěl jsem mít balon u nohy a tak jsem si stále hledal volné místo. Vydrželo mi to až dodnes,“ popisuje střední záložník.

Viktoriáni stejně jako vloni v létě nejprve navštívili ordinaci doktorky Beranové, která jim změřila EKG. Samotné kondiční testy pak probíhaly v posilovně v prostorách Doosan Areny. „Testy ukáží dispozice pro tělesný výkon z metabolického i běžeckého výkonu. S hráči nejdříve uděláme anamnézu, změříme výšku, váhu, podíl tuku a svalové hmoty. Samotný zátěžový test probíhá na běžeckém pásu, kde se hráči nejdřív zahřejí a pak běží od rychlosti 12 kilometrů za hodinu až do svého největšího vyčerpání,“ říká Rudolf Psota z fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Další část zimní přípravy bude pro hráče Plzně probíhat v okolí stadionu a v areálu v Luční ulici. „Je to hodně o běhání a musíme všichni makat na sto procent. Celé jaro z toho pak budeme čerpat. Navíc teď nasněžilo, což není úplně ideální. Byl bych radši, kdyby byl sníh na Vánoce a ne až po Novém roce. Samozřejmě se těším na přírodní trávu. Když jsme byli naposledy ve Španělsku, tak se mi tam líbilo, takže se tam těším i teď,“ uzavírá Patrik Hrošovský.

Fotogalerie

       
 
 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál