Puma banner vlevo
Permice volný prodej 1
První gól pravou! Byl jsem překvapen, jak moc mi to sedlo, usmívá se Kovařík
07.12.2018
FCVP
Ohlasy po zápase

První gól pravou! Byl jsem překvapen, jak moc mi to sedlo, usmívá se Kovařík

Jan Kovařík, hrdina zápasu se Zlínem! Třicetiletý univerzál, který tentokrát nastoupil na levém kraji obrany, v úvodním dějství duelu s Fastavem přispěl gólem a asistencí k výhře Plzně 2:0. Střelec výstavní trefy také tříbodové utkání zhodnotil společně s trenérem Pavlem Vrbou.

„Prvních deset minut bylo podle našich představ, kdy jsme dali dva góly a ten zápas víceméně rozhodli. Podařily se nám velice povedené akce s přesným zakončením,“ pochválil viktoriány čerstvě pětapadesátiletý kouč. „Celý první poločas jsme podle mě hráli naprosto výborně a takhle by to mělo vypadat pořád,“ souhlasil Kovařík.

Šikovný záložník s vynikající levačkou nejprve nahrál na gól Tomáši Chorému, aby pak sám nádherně skóroval z voleje. „Byl jsem překvapen, jak moc mi to sedlo, protože jsem snad z dvě stě třicátého zápasu dal první gól pravou,“ usmíval se. „Letělo to dlouho, nevěděl jsem, jestli to mám ještě zpracovat. Nakonec jsem se rozhodl tak, jak jsem se rozhodl a udělal dobře,“ liboval si.

Svého svěřence pochválil i trenér Pavel Vrba. „Honza Kovařík je předělaný levý záložník a já si myslím, že v dnešním moderním fotbale je hodně důležité, aby hráči byli ofenzivní a podporovali útočnou fázi. V prvním poločase se nám to hodně dařilo, oba góly jsme udělali přes falešná křídla,“ prohlásil spokojeně.

Viktoriáni si tak po výhře v Moskvě a doma s Olomoucí připsali třetí skalp soupeře v řadě. „Teď jsme najeli na takovou vítěznou vlnu a doufám, že to celému týmu půjde i dál a bude to co nejdéle pokračovat,“ přeje si Kovařík.

A může podle něho tato série pomoci celému mužstvu i do středečního utkání Ligy mistrů proti římskému AS? „Stoprocentně. Každá výhra, ať už v lize, nebo v Lize mistrů nám obrovsky pomáhá. Máme víc sebevědomí a doufám, že to prokážeme i v zápase s Římem, i když to bude strašně těžké,“ uvědomuje si.

Fotogalerie

       
 
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál