Puma banner vlevoNabídni své místo
Tým U19 má za sebou trénink v Římě. Věříme si, říká brankář Mařík
01.10.2018
FCVP
U19 - články

Tým U19 má za sebou trénink v Římě. Věříme si, říká brankář Mařík

V podvečerních hodinách odtrénovala na Stadio Tre Fontane viktoriánská devatenáctka. Zde zítra od 14:30 sehrají duel s místním AS Řím v rámci UEFA Youth League. Co před ním řekli brankář Richard Mařík a záložník Lukáš Pihrt? Podívejte se také na fotogalerii z dnešního tréninku týmu trenérů Jiřího Žiláka a Pavla Fořta.

Viktoriánská aukce dresů

„Hřiště je ve skvělém stavu, míč na něm vůbec neskáče. Trénink jsme si užili,“ říká Pihrt. „Bylo to super. Je zde lepší počasí, tráva je slušná, ubytování skvělé a všichni si to zatím užíváme,“ souhlasí Mařík.

Oba už mají premiéru v UEFA Youth League za sebou, v domácím utkání s CSKA Moskva odchytal Richard Mařík celé utkání a Lukáš Pihrt hrál přes 70 minut. „První zápas jsme zvládli a teď už se nemáme čeho bát. Máme silný tým, věříme si a pokusíme se podat co nejlepší výkon,“ říká odhodlaně Mařík. „Jsme rádi, že jsme s CSKA získali bod, navíc jsme cítili, že jsme měli i na výhru. V Přešticích byla super atmosféra, tak doufám, že hodně lidí přijde i zítra. Cítíme, že máme šanci hrát s kýmkoliv,“ doplňuje ho Pihrt.

Jak si prozatím své první zkušenosti s mládežnickou obdobou Ligy mistrů užívají?
Lukáš Pihrt: „Je to to nejvyšší, co jsem dosud zažil. Užívám si to naprosto a jsem rád, že tu mohu být. Chceme všichni podávat co nejlepší výkony.“
Richard Mařík: „Je to obrovská zkušenost pro nás všechny. Hrajeme to poprvé a ta možnost konfrontovat se se soupeři z Evropy je super.“

Zítra od 14:30 odehrají na Stadio Tre Fontane utkání proti AS Řím. „Čeká nás soupeř se šikovnými hráči. Má kvalitní útočníky, my se budeme zkoušet spoléhat na rychlé balony za obranu a hru po křídlech,“ říká Lukáš Pihrt. „Nemáme se čeho obávat. Jsou to stejně staří kluci jako my, rozhodnou detaily,“ myslí si Richard Mařík.

Fotogalerie

       
 
 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál