Ve čtvrtek dopoledne absolvoval tým trenéra Pavla Vrby první tréninkovou jednotku v rakouském Westendorfu. Odpoledne je na programu další trénink, zítra pak Viktorku čekají hned dva přátelské zápasy. O své první dojmy se podělili záložníci LukᚠKalvach a Patrik Hrošovský.

V Rakousku panovalo již od rána horké letní počasí. „Měli jsme teda jen nějaké rozběhání a hru s balonem. Před zápasovým dnem máme ještě odpolední trénink, takže to snad bude v pohodě,“ říká nováček LukᚠKalvach, pro kterého soustředění na sžití s týmem přijde velmi vhod. „Bude to takový desetidenní teambuilding. Sehrajeme se, bude to více herní, tak doufám, že to vše bude přínosné,“ dodává.

„První trénink byl dobrý. Máme tu skvělé podmínky, velmi dobré hřiště, akorát to teplo je celkem velké. Jsem každopádně rád, že jsme opět na stejném místě, vše je tu super,“ libuje si jeho parák ze středu zálohy Patrik Hrošovský.

Již zítra čekají Viktorii Plzeň dva přátelské zápasy, oba se nakonec budou hrát ve Westendorfu.

V prvním se od 11:30 utká s rumunským celkem Universitatea Craiova, která v minulém ročníku skončila na čtvrtém místě soutěže. Od 16:30 pak poměří síly s polským vicemistrem Legií Varšava. Dva zápasy v jeden den umožní dostatečný herní prostor všem hráčům.

Fotogalerie