Tým trenéra Pavla Vrby se v sobotu 5. ledna 2019 poprvé kompletně sešel ke společnému tréninku v Luční ulici. Příprava na jarní část sezony tak byla oficiálně zahájena, na tréninku nechyběly ani všechny nové posily. V úterý je na programu první přátelské utkání.

V domácím prostředí absolvuje Viktoria kromě dvoufázových tréninků i tři přátelské duely. V úterý 8. ledna bude hrát proti Ústí nad Orlicí, v sobotu 12. ledna proti Baníku Sokolov a ve čtvrtek 17. ledna proti Ústí nad Labem. 20. ledna odletí tým na soustředění do španělské Málagy, kde sehraje hned čtyři zápasy proti zahraničním soupeřům, jejichž jména budou ještě upřesněna.

Do přípravy se již včera při funkčních testech zapojili i nováčci v kabině – Jean-David Beauguel a Joel Ngandu Kayamba, nechybí navrátilci z hostování Marek Bakoš, Jiří Piroch a Jakub Šiman, v trénincích s týmem pokračuje nadále Erik Pačinda. K A-týmu se připojují i dva mladíci, kteří hráli UEFA Youth League – střední záložník Pavel Šulc a útočník TomᚠKepl.

Kádr Viktorie Plzeň pro zimní přípravu 2019:
Brankáři: Aleš Hruška, Matúš Kozáčik, Dominik Sváček, Jakub Šiman.
Obránci: Milan Havel, LukᚠHejda, Roman Hubník, David Limberský, Luděk Pernica, Jiří Piroch, Radim Řezník*.
Záložníci: Pavel Bucha, Aleš Čermák, Ubong Moses Ekpai, TomᚠHořava, Patrik Hrošovský, Joel Ngandu Kayamba, Daniel Kolář*, Jan Kopic*, Jan Kovařík, Erik Pačinda, Milan Petržela, Roman Procházka, Pavel Šulc, Martin Zeman.
Útočníci: Marek Bakoš, Jean-David Beauguel, TomᚠChorý, TomᚠKepl, Michael Krmenčík*, Jakub Řezníček.

* v rekonvalescenci

Příchody: Jiří Piroch (návrat z host. Karviná), Joel Ngandu Kayamba (návrat z host. Opava), Erik Pačinda (Dunajská Streda), Pavel Šulc (dorost U19), Marek Bakoš (návrat z host. Trnava), Jean-David Beauguel (Zlín), TomᚠKepl (dorost U19), Jakub Šiman (návrat z host. Radotín).
Odchod: TomᚠHájek (host. Mladá Boleslav).

Plán zimní přípravy 2019:
8. 1.   16:00     FC Viktoria Plzeň – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí
12. 1. 10:30     FC Viktoria Plzeň – FK Baník Sokolov
17. 1. 16:00     FC Viktoria Plzeň – FK Ústí nad Labem
20. 1.               Odlet na soustředění – Málaga
23. 1.               1. zápas na soustředění
24. 1.               2. zápas na soustředění
28. 1.               3. zápas na soustředění
1. 2.                 4. zápas na soustředění
2. 2.                 Návrat ze soustředění

Fotogalerie