Puma Future v2All-in permice 2018/2019
ProLogspeed
Výsledkový servis ženských týmů
10.11.2014
FCVP
Ženy - články

Výsledkový servis ženských týmů

Podzimní část sezóny ženských týmů se pomalu blíží ke svému konci. Zatímco ženám, které v zápase desátého kola vybojovaly bod za remízu 2:2, zbývá na podzim odehrát ještě dvě utkání, starší žačky čeká zasloužená zimní přestávka. Právě starší žákyně přezimují na skvělém druhém místě své soutěže.

Starší žákyně nedaly Bohemce šanci

V sobotu 8. listopadu sehrály slečny z Viktorky kvalitní utkání se stejně starými hráčkami Bohemians Praha. Svého soupeře předčily ve všech aspektech fotbalového umění.

Po prvním poločase dívky z Plzně vedly 5:0 po třech brankách Šlajsové a dvou Janochové. Do druhé části hry vstoupily aktivně a byly odměněny dalšími krásnými a vypracovanými góly, kdy 4x skórovala Mirtlová, dvě branky přidala Němcová a jednu vsítila Kratochvílová.

„Celkové skóre utkání se zastavilo na stavu 12:0 pro naše zlaté holky. Musím všechny slečny pochválit za kvalitní předvedenou hru, která se musela všem divákům líbit,“ říká trenér Bohumír Bláha.

FC Viktoria Plzeň – FK Bohemians Praha 12:0 (5:0)

Branky Viktorie: Mirtlová 4x, Šlajsová 3x, Němcová 2x,
FC Viktoria Plzeň:
1. poločas: Holíková - Lukešová, Lemáková, Švábová, Černá - Vališová, Šlajsová, Mirtlová, Kolorosová - Janochová, Vatahová.
2. poločas: Majtanová - Peklová, Švábová, Kolorosová, Baumruková - Kubánková, Šlajsová, Kratochvílová, Růžičková - Mirtlová, Němcová

Půlrok vyvrcholil soubojem o první příčku

Poslední mistrovské utkání v podzimní části odehrály viktoriánky doma na hřišti s umělým povrchem při 33. ZŠ T. Brzkové v Plzni - Skvrňanech se Spartou Praha. V zápase s velmi kvalitním celkem Sparty sice mladé viktoriánky prohrály, ale co se týče předvedené hry, přístupu k utkání a bojovnosti, nebylo svěřenkyním trenéra Bohumíra Bláhy moc co vytknout.

První část hrací doby byla velmi kvalitní, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou s mnoha šancemi na obou stranách. Gól Viktorky dala Gabriela Šlajsová po samostatné akci, kdy obešla několik Sparťanek a s přehledem vsítila branku na 1:1. Ve vyrovnaném poločase měly větší štěstí Sparťanky, které jej dovedly do vítězného konce. Oba celky se do šaten rozcházely za stavu 2:1 pro Spartu. 

Ve druhé půli byly Sparťanky lepší na míči a vytvářily si další šance, které proměnily v konečné skóre 6:1 pro Spartu.

„Musím vyzdvihnout celé mužstvo Viktorie Plzeň. Jsem rád a jsem hrdý, že mohu trénovat tak kvalitní tým. Chválím celý tým za reprezentaci fotbalu FC Viktoria Plzeň, za kvalitní hru, kterou předváděly po celou podzimní sezónu 2014. V posledním utkání FC Viktoria Plzeň hrála o 1. místo podzimní části první ligy starších žaček. V tomto případě byly šťastnější holky z Prahy. I tak je druhá příčka v 1. lize starších žákyň nádherná, a tímto celý tým zasluhuje pochvalu za tvrdou práci na fotbalovém hřišti,“ hodnotí Bohumír Bláha nejen pohledné utkání, ale i vydařený půlrok v podání plzeňských žaček.

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 1:6 (1:2)

Branka Viktorie: Šlajsová
FC Viktoria Plzeň: Holíková - Lemáková (Lukešová), Švábová, Kolorosová, Baumruková (Černá) - Mirtlová, Šlajsová, Kratochvílová, Růžičková - Janochová, Němcová (Vališová)

Zápas dorostenek rozhodla jediná branka

V dalším utkání I. ligy dorostenek přivítal plzeňský celek soupeře z Brna. Vyrovnané utkání mohly plzeňské hráčky rozhodnout ve druhé půli, ale naopak to byly ony, kdo inkasoval. Jediná branka tak rozhodla o tom, že tři body si na jih Moravy odvezou Brňanky.

Začátek utkání domácím herně vyšel, ale Plzeňankám se bohužel z několika drobných šancí nepodařilo vstřelit branku. Poté se hra vyrovnala, Plzni začala váznout především kombinace uprostřed hřiště a soupeřky z Moravy se ujaly opratí zápasu. Ve druhém poločase neproměnily domácí hráčky dvě velké brankové příležitosti a to soupeř potrestal vítězným gólem v 57. minutě utkání. 

„Při hodnocení musím říci, že nám tentokráte vázla hra uprostřed hřiště, přihrávky končily vždy u soupeřek a měli jsme mnoho zbytečných ztrát míče. Po jedné z těchto ztrát nám soupeř dal branku Nasazení a bojovnost v takto důležitém utkání o čtvrtou příčku si také představuji mnohem vyšší,“ konstatuje trenér Milan Lukeš.

FC Viktoria Plzeň – FC Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

FC Viktoria Plzeň: Radová M – Nesvedová, Heřmanová (65. Žďárská), Krejčová, Šašková – Rovňanová, Mrázová, Kabourková (21. Jiskrová), (60. Hyťhová), Radová A – Knödlová, Karasová.

Ženy remizovaly s Bohemians Praha

Na umělém hřišti v Luční ulici se plzeňské ženy utkaly v boji o cenné ligové body s týmem FK Bohemians Praha. Z duelu s týmem z hlavního města, ve kterém domácí hráčky vedly i prohrávaly, vytěžily viktoriánky bod za remízu 2:2.

„Utkání jsme začali dobře, vypracovali jsme si tři brankové příležitosti, bohužel se prosadila pouze jednou Ivaničová. Škoda, že jsme další koncovku nezvládli, což nás mohlo posunout k lepšímu výsledku. Následně se hra vyrovnala a soupeřky zahrávaly několik nebezpečných standardních situací. Po přestávce nás Pražanky zatlačily a podařilo se jim otočit skóre. Nejdříve jsme inkasovaly z brejku a následně po standardní situaci. Ve druhém poločase nebyla naše hra optimální, soupeřky byly herně lepší. Pokoušeli jsme se v závěru o vyrovnání, což se nám nakonec po chybě brankářky podařilo,“ rekapituluje trenér Karel Rada.

FC Viktoria Plzeň – FK Bohemians Praha 2:2 (1:0)

Branky: Ivaničová, Markelová – Šturmová A., Ondrůšková
FC Viktoria Plzeň: Krýslová – Pacandová, Králová, Nehodová, Ondrášková, Myslíková, Markelová, Beštová B., Ranglová (78. Racková), Ivaničová, Karasová (63. Prokopová)
FK Bohemians Praha: Bezchlebová – Hlaváčková, Juračková, Ondrůšková, Soukeníková (46. Kozmová) – Tůmová, Šmidrkalová, Koubová, Bezděková – Zemjánková, Šturmová A. (76. Soquessa)

Fotogalerie

       
 
 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál