6. kolo / Čtvrtek 6. 12. 2012, 19:00 / Doosan Arena

(1:0)

Atlético Madrid

Kozáčik – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Darida, Horváth (90.+2 Ševinský) – Rajtoral (74. Zeman), Kolář (89. Štípek), Ďuriš – Bakoš

Asenjo – Manquillo (89. Martín), Miranda, Pulido, Cisma (87. Saúl) – Tiago, Emre Belözoglu – Juanfran (59. Koke), Raúl García, Adrián – Diego Costa

Branka: 26. Procházka, ŽK: Limberský – Manquillo, ČK: 90+1. Diego Costa, Rozhodčí: Jakobsson – Torleifsson, Gunnarsson (všichni Island)

Diváci: 11067

Krásnou fotbalovou tečku za letošním podzimem připravili fanouškům dobrého fotbalu hráči Atlética Madrid i plzeňské Viktorky. Zápas, na který se bude v Plzni ještě dlouho vzpomínat, zápas plný krásných fotbalových momentů, který si fanoušci museli užít.

Už v páté minutě viktoriáni zahrozili, když se po rychlém přenesení hry na pravou stranu k míči dostal Radim Řezník. Jeho pokus však mířil jen pár centimetrů nad branku hostů. Viktoriáni od začátku utkání výborně bránili a již tradičně hrozili z nebezpečných brejků. Jeden z nich zakončoval po výborném uvolnění Františka Rajtorala hlavičkou Marek Bakoš, ale bránkář Asenjo se dokázal včas přemístit a jeho hlavičku chytit. Hosté o sobě poprvé dali vědět v sedmnácté minutě, kdy se na pravé straně uvolnil Juanfran, který míč naservíroval Adriánu Lópezovi, který však zblízka branku minul. Viktoriáni udeřili v sedmadvacáté minutě, kdy se po výborně zahraném rohovém kopu k míči dostal Václav Procházka, který z vyložené pozice chladnokrevně zakončil pod břevno a poslal Viktorku do vedení 1:0! V třicáté deváté poprvé výrazněji zahrozili hosté, když si na milimetrový pas naběhl útočník Diego Costa, ale Matúš Kozáčik mu brilantním zákrokem zkazil radost. Po prvních pětačtyřiceti minutách tak viktoriáni šli do šaten za senzačního stavu 1:0.

Úvod druhého poločasu se nesl ve znamení urputného boje o míč ve středu hřiště. První vážnější příležitost tak měl až v padesáté deváté minutě čerstvý muž na hřišti, Koke, který z dobrých třiceti metrů protáhl Matúše Kozáčika, ale jeho střela letěla těsně nad branku. Po menším nedorozumění ve středu hřiště se k míči dostal znovu Diego Costa, který už podruhé běžel sám na Matúše Kozáčika, ale ten se i podruhé zaskvěl výborným zákrokem. Tlak hostů se s postupujícím časem začínal stupňovat. V šedesáté šesté minutě nebezpečně pálil Manquillo, ale i jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Do nadějné situace se v sedmdesáté osmé minutě dostával Dan Kolář, ale jeho pokus byl zblokován. V závěru poločasu se již hráči Viktorky doslova rvali o každý míč jako lvi, aktivně napadali soupeřovu rozehrávku a nepouštěli ho do střeleckých pozic. Hráči Atlética tak v závěru začínali ztrácet nervy, což dokumentoval hrubým faulem na Davida Limberského hostující Diego Costa, který za tento faul obdržel po právu červenou kartu. Atlético tak dohrávalo v deseti hráčích, čímž se prakticky připravilo o šanci na vyrovnání. Urodil se tak nádherný fotbalový výsledek, kdy Viktoria dokázala porazit jednoho z největších fotbalových gigantů této planety, slavné Atlético Madrid! Lepší dárek k narozeninám si tak Pavel Vrba nemohl přát…