30. 5. 2016    Juniorka - reportáž

Junioři Viktorie na závěr sezony porazili Bohemians a v lize skončili na sedmém místě

33. kolo / Neděle 29. 5. 2016, 11:00 /

33. kolo / Neděle 29. 5. 2016, 11:00

2:1

(1:0)

Bohemians Praha 1905

Juraši – Kule, Čihák, Vukajlovič, Doležal, Provod, Matějka, Glazer (64. Petr), Jovanovič, Sedláček (76. Ruml), Brožík

Došek – Žaloudek, Charvát, Tokár, Kostka, Šetina (46. Krivošejev), Habrun, Fotr, Bláha, Kučera (82. Přibyl), Grohmann (42. Kubec).

Branky: 17. a 48. Matějka – 69. Kubec Rozhodčí: Lerch – Fišer, Vlček

V posledním utkání sezony 2015/2016 přivítali hráči Viktorie do jednadvaceti let výběr Bohemians Praha 1905. Diváci, kteří do Luční ulice přišli se rozhodně nenudili, Plzeň vyhrála 2:1, když se o obě branky postaral LukᚠMatějka.

Do zápasu vstoupili lépe hráči Viktorie, první velkou šanci měl Matějka, který se dostal před brankáře soupeře. Gólman Došek ale velmi dobrým zákrokem dokázal míč vyrazit. LukᚠMatějka si vše vynahradil v sedmnácté minutě, když vystřihl elegantní nůžky, kterými poslal svůj tým do vedení – 1:0.

Po vstřelené brance byli domácí hráči dál aktivní a hostující brankář měl plné ruce práce. Nejprve si poradil se střelou Doležala, následně Došek překazil povedeným zákrokem další velkou šanci soupeře.

Zkraje druhého poločasu se Viktoria Plzeň prosadila znovu. Po krásné akci na jeden dotek usměrnil ve skluzu míč za brankovou čáru opět LukᚠMatějka – 2:0.

V 69. minutě se dokázali prosadit také hosté. Kučera postupoval s míčem po levé straně, ve správný moment poslal centr před branku, kde už měl snadnou práci Daniel Kubec.

Závěr zápasu se nesl v poklidném duchu, další branku už 70 diváků nevidělo. Domácí tým po výhře 2:1 skončil na sedmém místě Juniorské ligy.