AC Sparta Praha

3:0

(1:0)

Novák, Heller (63. Brož), Uzlík, Bartůněk, Hranáč, Kraml, Šulc, Štursa, Kepl (41. Patrovský), Remiᚠ(56. Žižka), Plecitý (72. Klich).

V prvním poločase měla herně navrch Sparta. Viktoriánům nám delší dobu trvalo, než si zvykli na tempo utkání. Pod tlakem se nedařila kombinace, ale přesto si hosté vytvořili náznaky šancí. Úspěšní v koncovce však plzeňští hráči nebyli. Domácí měli také příležitosti. Ujali se vedení až ve 38. min., když se trefil Fišl z přímého volného kopu.

Do druhého poločasu vstoupila Viktoria aktivně. Štursa a Šulc se dostali do dvou úniků, ale zakončit se jim nepodařilo. Ve 48. minutě využili domácí nedůslednosti obránců v pokutovém území a zvýšili na 2:0. Vstřelená branka na hosty dolehla a domácí již pohodlně dovedli utkání do vítězného konce. V 66. minutě třetí banku Sparty vstřelil Alexandr.

„Sparta byla v zápase lepším týmem a zaslouženě vyhrála. Zkušenosti z tohoto zápasu jsou pro nᚠtým velice přínosné,“ hodnotí utkání trenér Jiří Žilák.