SK Slavia Praha

2:3

(1:2)

Valeš – Svoboda, Vacovský, Čihák, Rychnovský – Petr, Pavlík (69.Suchý) – Pihrt (46. Arzberger, 88. Holík), Mudra (46. Vais), Vilček (83. Kadar) – Graiciar

Branky: 39. Čermák, 86. Novák (pen) – 9.Pavlík (pen), 23. Mudra, 54. Vais (pen) 83. Valeš zneškodnil penaltu Slavie

Zápas se Slavií pro Viktorii začal výborně, již v 9. minutě hosté kopali penaltu za ruku domácího obránce. Ve 23. minutě zahrávala Slavie volný přímý kop, ze kterého plzeňští hráči podnikli rychlý protiútok a po akci Petra s Graiciarem, zakončil gólově Mudra. Ve 39. minutě měl možnost volného přímého kopu Čermák a ranou přes zeď vstřelil kontaktní branku 1:2, to byl také poločasový výsledek.

Ve druhé půli v 54.minutě byl faulován Graiciar a nařízený pokutový kop proměnil Vais 1:3. V 83. minutě měli možnost pokutového kopu domácí, ale Beňovu střelu brankař Valeš kryl.

Aby penalt nebylo málo, tak ještě v 86.minutě měli domácí opět výhodu pokutového kopu, kterou tentokrát Novák proměnil 2:3. V závěru Viktoriáni přečkali nápor domácích, a tak odvážejí z Počernic cennou výhru.

"Pro nás je dnešní výhra velmi cenná, protože Slavia hrála velmi dobře a vytvořila si řadu standardních situací ze kterých nás dostávala pod tlak. My jsme však vše dokázali odvrátit a naopak kontrovat z brejkových situací," hodnotí utkání trenér Jiří Kohout.