8. 10. 2018    Juniorka - reportáž

Vítězná série juniorky byla ukončena, v Luční vyhrály Teplice

FC Viktoria Plzeň

11. kolo / Pondělí 8. 10. 2018, 14:00 / Luční

11. kolo / Pondělí 8. 10. 2018, 14:00
Luční

FC Viktoria Plzeň

0:1

(0:0)

FK Teplice

sestavy

FC Viktoria Plzeň

Sváček – O. Pek, Hranáč, Hájek (46. Brož), Svoboda – Pihrt (76. J. Pek), Bucha (46. Petr), Pavlík (C), Provod – Řezníček (46. Řezáč), Chorý (46. Arzberger).

FK Teplice

Němeček – Moncevičs, Červenka, Vobecký, Hruštinec (C), Vepřovský, Baftijar (60. Kováč), Kodad, Švejda, Mustafič (83. Dobiáš), Dressler.

statistiky

Branka: 60. Dressler, ŽK: Chorý – Hruštinec, Rozhodčí: Matějček – Šimáček, Kožár.

Diváci: 100

Na nově zrekonstruovaném hřišti v Luční ulici se juniorský tým utkal s Teplicemi. Z A-týmu dorazili na první poločas pomoci Jakub Řezníček, TomᚠChorý, Pavel Bucha a TomᚠHájek, celý zápas poté odchytal Dominik Sváček. Ani tyto posily ale nezabránily jednogólové porážce.

V úvodu zápasu byli aktivnější domácí hráči. V 7. minutě Kryštof Pavlík pěkně centroval z přímého kopu zprava, ale hlavička Robina Hranáče zamířila mimo tři tyče. Následovala dobrá šance Tomáše Chorého po pasu od Ondřeje Peka, ale brankář Luděk Němeček si s ní poradil. Na druhé straně mohl otevřít skóre Jakub Hruštinec, nicméně to odmítl rychle se přesouvající Dominik Sváček.

Další velkou šanci měli viktoriáni v 19. minutě, jenomže střelu Jakuba Řezníčka zlikvidoval pozorný Němeček. Největší šanci měly následně Teplice – konkrétně Benjamin Mustafič, jehož dorážku zablokoval Václav Svoboda na brankové čáře. Chvíli nato zasahoval Sváček proti střele Marka Červenky. Posléze už se do dvou šancí dostali jen domácí, LukᚠPihrt ovšem mířil nad a Jakuba Řezníčka po skvělém uvolnění vychytal spolehlivý Němeček.

V úvodu druhého poločasu spěchal do úniku Baftijar, ale svoboda jej stihl zakřižovat. Po necelé hodině hry už se však skóre otevřelo – Patrik Dressler z voleje do protipohybu překonal Sváčka a hosté se ujali vedení. Vyrovnat mohl TomᚠArzberger, nicméně jeho hlavička po centru Svobody šlan ad bránu.

Dvoubrankové vedení se snažil Teplicím získat Benjamin Mustafič, ale oba jeho hlavičkové pokusy postrádaly přesnost. A tak až do samostatného závěru mohla Viktoria usilovat o vyrovnání, čtyři minuty před koncem dvakrát hlavičkoval Ondřej Pek a následně zakončoval LukᚠProvod, ale ani jeden z nich se neprosadil. Vítězná série juniorky tak byla ukončena.

hodnocení trenéra

Pavel Fořt (FC Viktoria Plzeň): „V prvním poločase nám pomáhali kluci z A-týmu. Neproměnili jsme šance, kterých jsme měli dost. Poté jsme museli o půlce čtyři hráče vystřídat a trvalo nám, než jsme se dostali do hry. Neodehráli jsme ho ale špatně, jenomže se rozhodlo ve vápnech, kde jsme byli málo agresivní. Soupeř z dlouhého autu vstřelil pěkně trefený gól, ale tohle by se nám stávat nemělo. Je to zklamání, že jsme na to třeba ani nedokázali zareagovat nějakou šancí. Situace dopředu jsme řešili špatně. Kluci byli nějací vystresovaní, vůbec nehráli to, co umí a co nás zdobilo. Soupeři musím pogratulovat, my se z toho ponaučíme a myslím si, že další zápas doma bude lepší.“