19. kolo / Sobota 30. 3. 2019, 13:15 / ZŠ Šoupala

3:2

(2:1)

Baránek – Zouhar, Říha, Sotorník, Barkov (61. Nevřela), Konečný (61. Holub), Tamjka, Drozd, Knedla (81. Holaň), Boháč, Šigut.

Kubíček – Šoul, Kolerus, Petržílka, Šimek – Vostárek, Pešek, Tesař (73. Novický) – Renza (68. Kortan), Krátký, Kronus.

Branky: 23. Konečný, 42. Tamajka (pen.), 72. Drozd – 17. Krátký, 85. Kronus, ŽK: Knedla, Sotorník, Šigut – Šimek, Šoul, Rozhodčí: Dorušák – Dohnálek, Ehrenberger.

Diváci: 40

Ondřej Šiml (FC Viktoria Plzeň): „Úvod zápasu se nám vůbec nevydařil. Ostrava na nás nastoupila vysokým a aktivním presinkem. V soubojích byla důraznější a my se nemohli dostat do hry. Rychle a snadno jsme ztráceli míče a soupeř hrozil z každého útoku, ale vyloženou šanci neměl. Po úvodních patnácti minutách jsme hru vyrovnali a začali jsme být nebezpeční i my. Po jednom vydařeném brejku jsme se dostali do vedení, kdy Adam Kronus našel ve vápně volného Kryštofa Krátkého, který střelou k tyči otevřel skóre. O pět minut později Ostrava srovnala. Poté jsme si vytvořili dvě velké šance, ale ani jednu jsme neproměnili. Naopak jsme těsně před poločasem dostali druhý gól z penalty. Ve druhém poločase jsme zvýšili aktivitu, a v úvodu jsme měli další šanci, ale soupeř míč vykopl z brankové čáry. V 72. minutě Banik zvýšil na 3:1. Nám se podařilo snížit na 3:2 v 85. minutě – po chybě domácího brankáře se do prázdné brány trefil Adam Kronus. V poslední minutě jsme ještě nastřelili břevno, ale skóre už se neměnilo, a tak jsme prohráli 2:3.“