2. kolo / Úterý 2. 10. 2018, 21:00 / Stadio Olimpico

(2:0)

AS Řím

Olsen – Florenzi (C), Fazio, Juan Jesus, Kolarov (76. Lu. Pellegrini) – Cristante, N'Zonzi – Ünder (76. Schick), Lo. Pellegrini (75. Zaniolo), Kluivert – Džeko

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Procházka, Hrošovský – Zeman (71. Ekpai), Hořava (64. Kolář), Kovařík – Krmenčík (78. Řezníček)

Branky: 3. Džeko, 40. Džeko, 64. Ünder, 74. Kluivert, 90+2. Džeko, ŽK: Schick – Hejda, Rozhodčí: Raczkowski – Obukowicz, Litskiewicz (všichni Polsko)

Diváci: 41 243

Pavel Vrba poslal do boje na Stadio Olimpico shodnou sestavu z pátečního utkání proti Spartě, s jedinou změnou – zraněného Kopice nahradil Zeman. Od počátku ale udávali tempo zápasu domácí a jmenovitě Edin Džeko, který celý duel otevřel gólem už ve 3. minutě a v nastaveném čase ho také uzavřel, když završil hattrick a stanovil konečný výsledek v poměru 5:0 pro vlky.

Hned v úvodu opět prokázal svou kvalitu Edin Džeko, kterému se na Plzeň mimořádně daří. Tentokráte se prosadil hned ve třetí minutě, když si naběhl na výbornou přihrávku za obranu a svojí první střelou z úhlu překonal Kozáčika.

Viktoriáni mohli odpovědět po deseti minutách hry, když našel Kovařík zpětnou přihrávkou na malém vápně Krmenčíka. Dvougólový střelec Plzně z prvního hracího dne ale tentokráte z prvního doteku vypálil nad branku. Další dobrou šanci měl Řezník, který hlavičkoval po centru Hořavy. Jeho pokus proletěl kolem zkoprnělého gólmana domácích, ale vzdálenější tyč minul.

Další šanci měli opět domácí. Cengiz Ünder si zasekl míč na střed hřiště a levačkou bleskurychle vypálil. Jeho dělovka se ale naštěstí odrazila od spojnice Kozáčikovy branky zpět do hřiště. Pět minut před koncem první půle se pak opět zaskvěl Edin Džeko. Centr Ündera si ve vápně zpracoval a z druhého doteku volejem do horní části branky podruhé propálil Kozáčika.

Druhý poločas zahájili viktoriáni o něco opatrněji z vlastní obrany a po patnácti minutách se dostali do první šance. Krmenčík ale průnikovou přihrávku nedokázal zakončit a střela Procházky po zpětné přihrávce zamířila jen do připravených rukavic brankáře Olsena.

Nakonec na druhé straně udeřil Cengiz Ünder, který zůstal na pravém kraji plzeňské šestnáctky úplně volný, dostal výbornou přihrávku a levačkou dokázal přehodit Kozáčika. V další šanci v 75. minutě sice Kozáčik Ünderovu ránu vyrazil, ovšem jen ke Kluivertovi, který balon pohodlně dorazil do sítě a upravil na 4:0 pro domácí.

Gólovou tečku za zápasem udělal domácí útočník Edin Džeko, který v poslední minutě upravil na 5:0 a dokonal tak hattrick.