Devatenáctka po šesti zápasech prohrála, nestačila na Jihlavu

(0:0)

FC Vysočina Jihlava

Sváček - Petr (76. Matějka), Krušina (56. Skála), Průcha, Dolejší (56. Polom), Provod, Hašek (76. Svoboda), Kroutil, Sedláček (46. Kopřiva)

Branka Viktorie:65. Teršl

Kvůli zápasům reprezentace do devatenácti let měl viktoriánský výběr vedený trenérem Žilákem v posledních čtrnácti dnech volno. Ve středu 28. dubna FC Viktoria Plzeň U19 hrála dohrávku 32. kola s Jihlavou. I přes to, že plzeňští hráči byli po většinu zápasu lepším týmem, prohráli 1:2.

První poločas začala Viktoria aktivně, koncentrovaně a v dobrém tempu. Do zajímavých pozic se propracovali Provod, Kroutil a Novák, ale nedařilo se jim trefit branku. Pokusy domácích končily mimo tyče. Jihlava po centru ze strany nastřelila tyč.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Hosté šli po krásné hlavičce Kolčavy do vedení. Plzeň o sedm minut později vyrovnala. Novák přihrál míč Teršlovi, který se trefil přesně. V 73. minutě však červenomodří vyrobili chybu při snaze konstruktivně zahájit útok a Jihlava vstřelila vítěznou branku. Závěrečný tlak již vyrovnávací branku nepřinesl.

„I přes nepříznivý výsledek se mužstvo prezentovalo kvalitním herním výkonem. O bodový zisk jsme se připravili nízkou efektivitou,“ hodnotí utkání trenér Jiří Žilák.