0:5

(0:2)

Sváček - Krušina, Teršl, Novák, Skála, Průcha, Kopřiva (74. Suchý), Sedláček (72. Debellis), Svoboda (61. Havel), Provod, Matějka

Branky: 27. Provod, 35. Matějka, 56. Kopřiva, 75. Havel, 87. Debellis

Výběr FC Viktorie Plzeň do devatenácti let se v předposledním ligovém kole utkal s Českými Budějovicemi. Svěřenci trenéra Žiláka sehráli na jihu Čech povedený zápas a domů si odvezli vysokou výhru 5:0.

V prvních minutách byli domácí aktivnějším týmem. Vytvořili si několik standardních situací a snažili se prověřit Sváčka střelami ze střední vzdálenosti. Zakončení domácích ale postrádalo přesnost. Od 15. minuty začali viktoriáni přebírat iniciativu a kombinační hrou se častěji dostávali až k pokutovému území Budějovic. Ve 27. minutě otevřel skóre Provod, který si naběhl na centr Matějky. Druhou branku přidal do poločasu Matějka, který se výborně uvolnil.

Druhý poločas převaha Plzně sílila. Kopřiva dorazil střelu Provoda do branky v 56. minutě. V poslední patnáctiminutovce přišly dvě krásné akce. Nejprve Debellis našel ve vápně Havla, který umístil střelu k tyči, a v úplném závěru si oba hráči vyměnili role a skóroval také Debellis.

„Z výsledku a také z předvedené hry máme radost. Mužstvo sehrálo dobrý zápas a každý z hráčů svým výkonem přispěl k celkovému hernímu projevu týmu, který působil energickým a koncentrovaným dojmem,“ hodnotí utkání trenér Žilák.