Dramatický zápas na Vysočině skončil pro juniory neúspěchem

4:3

(3:2)

Soukup – Fulnek, Kriegsmann, Spirkoski (68. Zábrodský), Pedro, Kosak, Demeter, Duba (68. Veselský), Mlakič, Irobiso, Klusák (80. Hron)

Adamovič – Piroch, Pernglau (58. Ruml), Doležal (66. Hejda), Yoni, Kratochvíl (46. Kule), Mlynařík, Hradecký, Černý, Glazer, Lešek

Branky: 7. Kosak, 29. Spirkoski, 45. Demeter (pen.), 55. Irobiso – 12. Doležal, 19. Pernglau, 85. Černý (pen.) ŽK: Fulnek – Adamovič

Juniorský tým Viktorie Plzeň odehrál zápas proti stejně starým zástupcům Jihlavy na obtížném terénu. Trávník zkrápěný provazy deště v sobě držel vodu, na fotbalové kráse to však utkání neubíralo. Skóre se poprvé měnilo už v sedmé minutě. Jan Kosak napřáhl a svůj povedený projektil poslal k tyči Adamovičovy branky.

Vyrovnání přišlo záhy. Ve 12. minutě se nepokrytý Jakub Doležal opřel z první do míče a hezkou střelou srovnal na 1:1. Plzeň dostala do psychické výhody a přehrávala svého soupeře. Kombinace na jeden dotek z minuty devatenácté znamenala vedení Viktorie 2:1, přesně se trefil Pernglau. Ve 29. minutě se začínalo prakticky znovu od nuly. Jihlavský Spirkoski srovnal na 2:2. Do konce poločasu byli domácí Viktorii minimálně vyrovnaným soupeřem. Ve 45. minutě domácí Kosak obehrál brankáře, ten zatáhl za záchrannou brzdu a sudí nekompromisně pískl penaltu. Její exekuce se ujal domácí Demeter a brankou do šatny určil poločasové skóre.

Ve druhé půli už nebylo k vidění tolik fotbalové krásy. Gólovou akci zakončil v 55. minutě Irobisa, který si naběhl na centrovaný míč, trknul do něj hlavou a zvýšil na 4:2 pro Jihlavu. Té ve zbytku zápasu docházely síly a Viktoria se tlačila dopředu. Tlak viktoriánů vyvrcholil faulem gólmana Soukupa v pokutovém území, z čehož vznikla další penaltová šance. Štěstěnu zkusil Daniel Černý, který nedal hříšníkovi Soukupovi šanci a snížil na 4:3. Do konce zápasu Viktoria přitlačila svého soupeře, ale vyrovnávací gól vstřelit nedokázala.