Jediný gól rozhodl o vítězství Viktorie nad Mladou Boleslaví

14. kolo / Sobota 21. 11. 2015, 20:15 / Doosan Arena

Kozáčik – Matějů, Hejda, Baránek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic (67. Petržela), Kolář (89. Procházka), Kovařík – Ďuriš (77. Holenda)

Šeda – Kysela, Kúdela, Polom, Bořil – Zahustel (74. Skácel), Ščuk, Čermák, Skalák – Chramosta (86. Fleišman)

Branka: 56. Ďuriš, ŽK: Ščuk, Rozhodčí: Jílek – Mencl, Pospíšil (Štěrba)

Diváci: 10 257

Šlágr 14. ligového kola se v sobotu 21. listopadu odehrál v plzeňské Doosan Areně, kde na sebe narazila v tabulce druhá Viktoria Plzeň a o dva body zaostávající Mladá Boleslav. Do základní sestavy se oproti poslednímu utkání v Ostravě vrátil brankář Matúš Kozáčik a obránce David Limberský.

V úvodních minutách zápasu plynula hra především ve středu hřiště, a i když si hráči Viktorie vypracovali územní převahu, končily jejich akce současně s hranicí pokutového území soupeře. Když už se viktoriáni dostali do zajímavé pozice, zastavil jejich akci praporek pomezního rozhodčího. V 25. minutě zahrozili hosté, po postupném útoku vyplul před Kozáčikem Aleš Čermák, branku ale netrefil. O šest minut později propadl míč z rohového kopu až ke zcela osamocenému Janu Chramostovi. Ten si z bezprostřední blízkosti mohl vybrat, kam míč pošle, proti byl ovšem výborným reflexem oplývající Kozáčik, jenž exviktoriánovi stoprocentní gólovku lapil. Viktoria se v následujících minutách snažila trpělivou kombinací prokousat do pokutového území Boleslavi, ale ve vyloženou šanci jejich snaha nevyústila. Sudí Jílek ukončil první půli za bezbrankového stavu.

Druhý poločas načala šance Daniela Koláře, po rozehraném rohovém kopu centroval Jan Kovařík a právě viktorián se šestadvacítkou na zádech se snažil hlavičkovat. Míč ale jen lízl temenem hlavy a nepředal mu potřebnou gólovou trajektorii. O dvě minuty později pokoušel štěstí přímo z volného kopu Jan Kovařík, balón ale poslal jen do rukavic brankáře Šedy. V 56. minutě zápasu se všichni viktoriáni dočkali. Po Kovaříkově centru dokázal Michal Ďuriš, že výběr vhodného místa ve vápně je jeho oblíbenou disciplínou. V běhu zasáhl míč hlavo ideálně a rozjásal zaplněné tribuny Doosan Areny – 1:0! Boleslav se s vývojem utkání rozhodně nechtěla jen tak smířit, možná i proto přišel v 67. minutě do hry rychlík Milan Petržela, který nahradil Jana Kopice. O několik minut později přišla druhá změna v plzeňských barvách. Místo Michala Ďuriše vběhl na hrací plochu Jan Holenda. Právě robustní útočník byl hlavním aktérem situace z 82. minuty. Jenže ani on nedokázal na penaltovém puntíku zpracovat míč tak, aby to znamenalo bezprostřední ohrožení boleslavské svatyně. Na závěrečné minuty naskočil do zápasu místo Daniela Koláře Václav Procházka. Zápas se ale už jen dohrával, Viktoria Plzeň porazila Mladou Boleslav 1:0.