Krmenčík vystřelil výhru v závěru, Viktoria zvítězila v Brně 1:0

29. kolo / Sobota 20. 5. 2017, 17:00 / Srbská

(0:0)

90+2. Krmenčík

Melichárek – Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský – Zavadil (C), Polák – Přichystal (85. Litsingi), Tašči, Lutonský – Řezníček

Bolek – Hubník (C), Hejda (39. Matějů), Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (71. Poznar), Bakoš (56. Kopic), Pilař – Krmenčík

Branky: 90+2. Krmenčík, ŽK: Řezníček, Zavadil, Šural – Hořava, Bakoš, Pilař, Bolek, Rozhodčí: Orel – Dobrovolný, Antoníček

Diváci: 6158

V sobotu 20. května nastoupila Viktoria Plzeň v rámci 29. kola ePojisteni.cz ligy na půdě Zbrojovky Brno. Do utkání, které mohlo napovědět o držiteli mistrovského titulu pro sezónu 2016/2017 nastoupili v dresu Plzně tři stopeři – Roman Hubník si ovšem do doby, než se zranil Hejda, plnil defenzivní úlohy na pravém kraji obrany. V útoku se snažili prosadit Bakoš s Krmenčíkem, v základní sestavě figuroval rovněž Václav Pilař. O osudu nakonec v samotném závěru rozhodl nejlepší střelec Plzně Michael Krmenčík.

K první plzeňské šanci se po Hubníkově centru dostal Michael Krmenčík, jeho vysoká hlavička ale brankáři Melichárkovi příliš starostí nenadělala. Od šestnácté minuty hrál TomᚠHořava se žlutým napomenutím, které si vykoledoval za faul na Jana Poláka. Brněnští hráči se spoléhali na zabezpečenou defenzivu, ze které mohli vyrážet k rychlým protiútokům. Ty ovšem spolehlivě likvidovala Plzeňská obrana. Ještě do konce poločasu musel kvůli zranění v obličeji odstoupit ze hry LukᚠHejda. V 39. minutě se tak na hřiště dostal Aleš Matějů. Před závěrečným hvizdem uviděli žluté napomenutí po vzájemné strkanici Bakoš se Zavadilem, v úplném finále poločasu ukázal žlutou kartu rozhodčí Orel také Václavu Pilařovi.

První šanci druhého poločasu si připsal hlavičkující Matějů, jehož ale vychytal Melichárek. Další hlavičku směrem k domácí brance si připsal v 55. minutě Krmenčík, ale mezi tři tyče svůj pokus nevměstnal. Vzápětí nahradil Marka Bakoše na hřišti Jan Kopic. Čtvrtým Plzeňanem hrajícím se žlutou kartou byl od 59. minuty Petr Bolek, který byl v souboji mimo pokutové území o chvíli později a podrazil pronikajícího hráče Zbrojovky. V průběhu druhé půle dostali sice Brňané míč dvakrát do branky, ale v oslavách je vždy zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Poslední střídání Viktorie přišlo na řadu v 71. minutě, ze hřiště zamířil Milan Petržela, opačným směrem putoval TomᚠPoznar. Viktoriáni v průběhu druhé půle převzali otěže zápasu a domácí pouštěli na vlastní polovinu jen sporadicky, k bezprostřednímu ohrožení Melichárkovy svatyně se ale dlouho nedostávali. Až v 83. minutě si na míč z rohového kopu naběhl TomᚠHájek, pravačkou ale nedokázal uklidit balón do sítě. Povedlo se to až Michaelu Krmenčíkovi, který si ve vápně zpracoval míč a po zemi překonal Melichárka - 1:0 pro Plzeň! Za pár chvil rozhodčí zápas ukončil, Viktoria zvítězila v Brně o gól.