Plzeň doma opět neinkasovala, Teplice porazila 1:0

Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Petržela (84. Kovařík), D. Kolář (79. Hořava), Pilař - Tecl. Trenér: M. Koubek

FK Teplice

Grigar - Lüftner, Jablonský, Matula - Vondrášek (55. Mahmutovič), Takács (64. Kapolongo), Ljevakovič, Krob - Vůch, Litsingi, Nivaldo. Trenér: Ščasný

Branka: 48. Hejda ŽK: Litsingi, Krob Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Hock

Diváci: 10270

Poslední zápas desátého kola Synot ligy se odehrál v plzeňské Doosan Areně v neděli 5. října od 20:20. Domácí Viktoria v něm přivítala FK Teplice, které na západě Čech naposledy zvítězily 23. března 2008. Tedy v době, kdy v týmu z lázeňského města ještě válel jeho současný vedoucí Pavel Verbíř.

Zápas otevřela šance domácích. Ve čtvrté minutě si Václav Pilař téměř u brankové čáry poradil hned se dvěma protihráči a předložil míč Ondřeji Vaňkovi, který v záklonu poslal míč pouze nad břevno. Viktoria byla v první čtvrthodině aktivnějším týmem, důkazem byl i rohový kop Patrika Hrošovského, který se ve skrumáži před Grigarem pokoušel dorazit do brány Stanislav Tecl. Teplický brankář ale využil dobrého postavení a tváří v tvář Teclovi míč reflexivně vykopl. Ani o několik vteřin nebylo plzeňskému útočníkovi přáno, to když poslal prudkou přihrávku před bránu Vaněk a viktoriánovi s devítkou na zádech chybělo k přesnějšímu zasažení míče jen několik málo centimetrů. K prvnímu bezprostřednímu ohrožení branky Matúše Kozáčika se dostal ve dvacáté minutě hlavičkující Litsingi, ale míč mizící za pravou tyčí plzeňského gólmana k zásahu nepřinutil. To o pět minut později plachtil Grigar proti Pilařově střele ke své tyčce ukázkově. Míč minul teplickou svatyni jen o decimetry. Další šanci si připsal Daniel Kolář. Přesný centr Hrošovského ale zásahem z první těsně před Tomášem Grigarem v branku nepřetavil. Stejně jako v následujících minutách střílející Limberský a Petržela. V úplném závěru zahrozil po pohledné kombinaci, na jejímž počátku byl rohový kop, Daniel Kolář, ale teplický brankář v téměř hokejovém rozkleku jeho pokus zlikvidoval. O poločasové přestávce tak na velkoplošných obrazovkách Doosan Areny zel bezbrankový stav.

Vstup do druhého poločasu měli viktoriáni jako z partesu. Zatímco si ještě někteří diváci hledali cestu na svá místa po poločasovém občerstvení, LukᚠHejda si jako nejvyšší hráč Viktorie Plzeň v poli naskočil na centr Patrika Hrošovského a i přesto, že se v obtížné pozici neopřel do míče vší silou, dokázal balón odražený od jeho hlavy za brankovou čáru doskákat ý. 1:0 pro Plzeň! V osmapadesáté minutě připomněl Matúši Kozáčikovi svou přítomnost na hřišti Nivaldo, ale pro brankáře Viktorie neznamenala jeho střela vážnější nebezpečí. O čtyři minuty později už zdvihala celá Doosan Arena při úniku Václava Pilaře a následném lobu přes Grigara ruce nad hlavu, ale cestu míče do sítě zastavila pravá tyč teplické svatyně. Dorážející Milan Petržela rovněž nedokázal dát míči gólovou trajektorii, rozdíl ve skóre tak nadále zůstal ve výši jedné branky. Na druhé straně musel Matúš Kozáčik vytasit pohotový zákrok proti pokusu Litsingiho. Hra se v prostředku druhé půle přelévala ze strany na stranu, i proto mohli viktoriáni už v šestašedesáté minutě pomýšlet na dvoubrankové vedení. Akce Vaňka s Teclem však kýženým výsledkem neskončila. V sedmdesáté minutě se z ničeho nic vynořil u tyče plzeňské branky osamocený Krob, míč na dlouhou nohu ale netrefil přesně. Do vápna hostů se několik okamžiků poté probíjel Václav Pilař, ale pohledná akce skončila na změti nohou bránících soupeřů. V osmdesáté minutě sáhl Miroslav Koubek poprvé ke střídání v řadách svého týmu. Daniela Koláře nahradil Tomášem Hořavou. Situaci ne nepodobnou té z dvaašedesáté minuty zažil po pětasedmdesáti minutách hra Pilař. Osamocený ve velkém vápně přehodil Grigara, ale tentokrát byl od vstřelení branky ještě dál než před několika okamžiky. Balón z jeho kopačky skončil zcela mimo tři tyče. V 84. minutě vystřídala Viktoria podruhé. Místo Milana Petržely vběhl na plzeňský pažit Jan Kovařík, který zaujal svůj obvyklý post na levé straně zálohy. Aktivní Václav Pilař se tak přesunul na zcela opačnou stranu hřiště. Jeden z nových mužů na trávníku mohl tři minuty před koncem přidat druhou branku v Grigarově síti. TomᚠHořava nejdřív u levé lajny oklamal dva protihráče a poté se pokoušel o obstřel pravačkou. Teplický gólman ale nebezpečný míč s vypětím všech sil vyškrábl na břevno. Na hřiště se už nepodíval u postranní čáry netrpělivě přešlapující Marek Bakoš, sudí TomᚠKocourek ukončil zápas po minutovém nastavení za stavu 1:0 pro Viktorii Plzeň.