Po dvou kolech se viktoriáni radují z výhry, Sigmu Olomouc porazili 2:0

17. kolo / Neděle 2. 12. 2018, 17:00 / Doosan Arena

(2:0)

SK Sigma Olomouc

Hruška – Řezník, Pernica, Hubník (C), Kovařík – Hrošovský, Procházka – Petržela (83. Havel), Čermák (62. Hořava), Kopic – Chorý (73. Řezníček).

Buchta – Sladký, Jemelka, Vepřek (C) (72. Yunis) – Zahradníček, Texl (77. Lalkovič), Kalvach, Houska, Falta – Dvořák, Nešpor (60. Plšek).

Branky: 22. Chorý, 43. Sladký (vl.), ŽK: Chorý – Vepřek, Rozhodčí: Julínek – Podaný, Dobrovolný.

Diváci: 5316

Do zápasu s Olomoucí naskočil místo vykartovaného Hejdy Luděk Pernica, na kraji obrany pak startoval Jan Kovařík. Dobrý vstup do první půle dokázali viktoriáni přetavit ve dvougólové vedení. První trefu obstaral po akci Petržely do odkryté branky TomᚠChorý, ten druhý připravil pro Aleše Čermáka, kterému ještě pomohl tečí do vlastní brány Martin Sladký. Tento výsledek pak vydržel až do konečného hvizdu.

Plzeň vstoupila do zápasu aktivně, hned po pár minutách si naběhl do volného prostoru ve vápně Řezník, k němuž propadl centrovaný pas od Kopice. První dotek ale krajnímu obránci nevyšel a proti jeho následné střele stihl vystoupit obránce.

Viktoria se ale přesto brzy ujala vedení. Ve 23. minutě vystihl nepřesnou rozehrávku hostí Milan Petržela doběhl s míčem až k brance a pak jej předložil do vyložené pozice pro Tomáše Chorého, který tak proti svému bývalému týmu vstřelil bez větších potíží svůj první ligový gól sezóny.

Na druhé straně měl velkou šanci na vyrovnání Pavel Dvořák, jeho ránu uvnitř vápna ale dokázal famózním zákrokem vykopnout – fanoušky zvolený hráč měsíce listopadu – Aleš Hruška. Místo toho Vrbova družina odskočila do dvougólového vedení. Chorý v souboji s Vepřekem na polovině hřiště vybojoval balon, předal jej do běhu Čermákovi a ten dokázal míč odrazem o vracejícího se ex-viktoriána Sladkého dopravit za brankovou čáru na 2:0.

Po změně stran hrozili spíše hosté – nejprve si naběhl do dobré pozice ve vápně Nešpor, po přihrávce Zahradníčka ale z bezprostřední blízkosti minul pravou tyč plzeňské branky. Po chvíli později se pak odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti Martin Sladký a levačkou vypustil pořádnou pumelici, ani on ale nemířil přesně.

Po hodině hry pak dostal přesnou přihrávku proti noze od Řezníka Roman Procházka a dobře vypálil z voleje, jeho pokus ale dokázal zablokovat jeden z obránců na rohový kop. Ve zbytku utkání se dostali domácí ještě k několika nadějným brejkům, na tabuli skóre už ale zůstalo svítit 2:0 pro Plzeň.