Potřinácté vítězně, Viktoria Plzeň porazila Slavii Praha 1:0

13. kolo / Neděle 5. 11. 2017, 18:00 / Doosan Arena

(0:0)

SK Slavia Praha

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hořava (84. Živulič), Hrošovský – Petržela (62. Zeman), Kolář (C), Kopic – Krmenčík (88. Řezníček)

Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Ngadeu-Ngadjui, Rotaň (71. Stoch) – van Buren (80. Necid), Hušbauer, Zmrhal (60. Sýkora) – Škoda (C)

Branka: 79. Kolář, ŽK: Hájek – Bořil, van Buren, Rozhodčí: Příhoda – Nádvorník, Paták

Diváci: 11 640

Šlágr třináctého ligového kola hostila v neděli 5. listopadu plzeňská Doosan Arena. Viktoria, která s velkým náskokem okupovala první příčku tabulky, přivítala momentálně druhou Slavii Praha. Do sestavy se vrátil Matúš Kozáčik a Daniel Kolář.

Ve třetí minutě zaznamenali domácí první náznak šance, situaci dva na jednoho ale vyřešil Kopic nepřesnou přihrávkou na Petrželu, jenž na míč nedosáhl. Po třinácti minutách musel rozhodčí na čas přerušit utkání pro neprostupný oblak kouře valící se z domácího kotle. Hrát se začalo až po dvou minutách. Na začátku 22. minuty si na rohový kop naskočil Michael Krmenčík, hlavou ale rozvlnil sí pouze z boku. O pět minut později zadělal vlastnímu brankáři na pořádné problémy Jugas, dobíhající Krmenčík ale Jana Laštůvku krotícího míč směřující do sítě nevyvedl z rovnováhy a skóre se stále neměnilo. Ve 36. minutě opřel Daniel Kolář střelu o jednoho z bránících hráčů, tečovaný míč minul tyč o několik centimetrů. Už v nastaveném čase první půle hlavičkoval znovu Krmenčík, ale svůj pokus nasměroval do podobných míst, jako v případě jeho prvního pokusu.

První šanci druhého poločasu měl hostující Milan Škoda, který vypálil nepřesně, větší příležitost se ale odehrála v 53. minutě na druhé straně. Řezníkův centr si ve vzduchu našel Krmenčík, hlavou ale těsně minul. V 62. minutě přišel na hřiště čerstvý Martin Zeman, opačným směrem putoval Milan Petržela. Nový muž na hřišti předvedl hned o pár minut později něco ze svého umění. Na pravé straně vypíchl míč Sobolovi, který mohl už pouze sledovat záda mrštného viktoriána. Levačkou pak vystřelil na přední tyč, kde ovšem byl připravený Laštůvka. Na začátku jednasedmdesáté minuty hlavou přestřelil bránu Kolář. Plzeňský tlak sílil, o tři minuty později střílel z levé strany pravačkou Kopic. Míč proskočil několik decimetrů kolem vzdálenější tyče. To, k čemu se už delší dobu schylovalo, se stalo skutečností v 79. minutě, kdy po přechodu do útoku zkušeně obstřelil Jana Laštůvku pokusem ze střední vzdálenosti Daniel Kolář – 1:0 pro Plzeň! V 84. minutě sáhl trenér Vrba ke druhému střídání. Z trávníku zamířil TomᚠHořava, novým mužem se stal Diego Živulič. Zápas v jeho závěru přišel ochutnat i Jakub Řezníček, který vystřídal Michaela Krmenčíka. Slavia sice v posledních okamžicích měla více ze hry, Plzeň ale pečlivou defenzivou jednogólový náskok udržela. I potřinácté v řadě v domácí soutěži zvítězila a odsunula Slavii na třetí příčku tabulky.