Rychlé vedení, spousta šancí. Ale Plzeň má jen bod

25. kolo / Sobota 17. 4. 2010, 15:45 / Doosan Aréna

FK Jablonec

Daněk - Bystroň, Limberský, Navrátil, Rajtoral, Horváth, Petržela, Rada, Bakoš (61. Kolář), Rezek (88. Lecjaks), Střihavka (68. Jiráček)

FK Jablonec

Špit - Drsek, Jablonský, Zábojník, Eliᚠ(89. Krejčí), Haurdič (72. Michálek), Jarolím, Kovařík, Loučka, Pavlík, Lafata (86.Pekhart)

Branky: 6. Střihavka - 51. Lafata Rozhodčí: K. Hrubeš - K. Mencl, P. Hojsík ŽK: 46. Eliáš, 75. Kovařík (oba JAB)

Diváci: 3018

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v utkání 25. kola nejvyšší soutěže s Jabloncem 1:1 a hodně se jim vzdálila cesta do pohárové Evropy z Gambrinus ligy. Už v 6. minutě se sice ujali vedení zásluhou přesné hlavičky Střihavky. Jenže v 51. minutě hosté z ojedinělé akce vyrovnali, přesným střelcem byl Lafata. Plzeň přitom po většinu času byla lepším týmem, jenže nevyužila řady velkých příležitostí.

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v utkání 25. kola nejvyšší soutěže s Jabloncem 1:1 a hodně se jim vzdálila cesta do pohárové Evropy z Gambrinus ligy. Už v 6. minutě se sice ujali vedení zásluhou přesné hlavičky Střihavky. Jenže v 51. minutě hosté z ojedinělé akce vyrovnali, přesným střelcem byl Lafata. Plzeň přitom po většinu času byla lepším týmem, jenže nevyužila řady velkých příležitostí.
Po dvouzápasové pauze se mezi plzeňské tyče vrátil gólman Daněk. A v prvním poločase příliš práce neměl. Naopak, jeho spoluhráči se prosadili už po necelých šesti minutách. Rajtoral obešel na pravé straně dva protihráče a přesným centrem našel naskakujícího Střihavku. Ten poslal hlavou míč do protipohybu brankáře Špita - 1:0.
V deváté minutě to sice v ochozech zahučelo, když se Daňkovi nepovedla rozehrávka a Jarolím se pokoušel bleskově usměrnit míč do odkryté části branky. Ale těsně minul.
Víc horko však bylo na druhé straně. Plzeň zachytávala akce Jabloneckých a často vyrážela do rychlých protiútoků. Ve 26. minutě ještě spolupráci Petržely s Rezkem zarazil obránce Drsek, ale pak přišla série velkých šancí Viktorie.
Ve 31. minutě zakombinovali na pravé straně Petržela s Rajtoralem a ten si zopakoval gólovou přihrávku do šestnáctky. Jeho prudký přízemní centr se dostal opět ke Střihavkovi, který měl před sebou prázdnou branku. Jenže levačkou poslal míč pouze napříč brankovým územím.
Vzápětí přišla další akce. Za obranou Jablonce se ocitl Bakoš a byl sám před gólmanem. Špit však jeho střelu z 16 metrů bravurně vyrazil nohama.
To nebylo vše. Ve 37. minutě už fanoušci zvedali ruce nad hlavu. Petržela dostal přesný pas od Horvátha, několikrát si zasekl míč a položil si na zem obránce i gólmana Špita. Jenže z pár kroků nedokázal míč poslat do opuštěné branky a vracející se Pavlík stihl jeho střelu ztečovat na roh.
Hned po přestávce sudí Hrubeš poprvé vytáhl žlutou kartu pro jabloneckého Eliáše. Jenže brzy hosté předvedli daleko lepší akci. Před šestnáctkou kombinoval Jarolím, předložil míč Lafatovi a ten zamířil přesně k levé tyči. Míč se od ní odrazil do sítě, Daněk se natahoval marně - 1:1.
V 55. minutě mohl Plzni vrátit vedení znovu Petržela. Tentokrát měl smůlu, protože jeho pohotovou střelu z levé strany Špit nataženou paží dokázal vytěsnit na břevno.
Domácí inkasovaná branka trošku přibrzdila a nebezpečné příležitosti si vypracoval i Jablonec. V 62. minutě Jarolímův trestný kop překvapivě doskákal až na pravou tyč plzeňské branky, neúspěšně se ještě snažil dorážet stoper Pavlík.
V 69. minutě byl blízko gólové radosti znovu domácí Střihavka. Dostal se za obranu a postupoval sám na brankáře. Zkusil udělat kličku, ale Špit se mu vrhl pod nohy a míč přibrzdil. Přesto se Střihavka v pádu dostal ještě k dorážce, jenže Špita na brankové čáře zastoupil vracející se obránce a míč odkopl do bezpečí.
Plzeň věděla, že pouze zisk tří bodů jí posune blíž prvním patrům tabulky a až do konce se snažila vstřelit vítěznou branku.
V 76. minutě zahrával kapitán Horváth trestný kop a prudký centr prošel klubkem těl až před Špita. Jenže i tentokrát se míč odrazil od pravé tyče! Dorážka Koláře už skončila v rukavicích gólmana. Další možnost měl Petržela, který bez přípravy napálil odražený míč, jenže obránce Drsek jej tělem zastavil. Ještě v 88. minutě předvedli domácí před Špitem obrovský závar. Na jeho konci byla hlavička Bystroně po centru Jiráčka, s níž si ale jablonecký brankář poradil. Poslední akce přišla ve druhé minutě nastaveného času. Horváth z levé strany poslal další centr před branku a nejvýše vyskočil Bystroň. Jenže hlavičkoval vedle levé tyče.
Vzápětí rozhodčí Hrubeš utkání ukončil.

Gambrinus liga, 25. kolo
Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 1:1
(1:0)

Branky: 6. Střihavka -  51. Lafata. Žluté karty: 46. P. Eliᚠ, 75. J. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Mencl , Hojsík. Diváků: 3018.
Plzeň: M. Daněk - F. Rajtoral , J. Navrátil , D. Bystroň , D. Limberský - M. Petržela , T. Rada , P. Horváth , J. Rezek (88. J. Lecjaks ) - M. Bakoš (62. D. Kolář ), D. Střihavka (69. P. Jiráček).
Jablonec: M. Špit - P. Zábojník , P. Pavlík , P. Drsek , T. Jablonský - A. Haurdič (73. T. Michálek ), P. Eliᚠ(89. J. Krejčí ), L. Loučka , J. Kovařík - M. Jarolím , D. Lafata (84. T. Pekhart).