Úvodní duel v Rakousku Viktorii nevyšel, Fürthu podlehla 1:5

Soustředění / Úterý 11. 7. 2017, 18:00 / Westendorf

Bolek – Řezník (72. Vacovský), Hejda, Hájek, Limberský (29. Kopic) – Hrošovský (46. Živulič), Hořava (46. Ivanschitz) – Petržela, Kolář (46. Řezníček), Zeman (72. Pfeifer) – Bakoš (C) (46. Krmenčík).

Megyeri (C) (46. Burchert) – Wittek (74. Sollfrank), Gugganig, Dursun (74. Guthöri), Caligiuri (46. Schad) , Pintér (46. Steininger, 56. Torres), Kirsch (46. Gjasula), Berisha (46. Ernst), Narey (46. Cigerci), Omladič (61. Scheuchenpflug), Sontheimer (46. Sama).

Branky: 60. Kopic – 15. Dursun, 18. Dursun, 34. Omladič, 52. Dursun, 61. Ernst.

Diváci: 189

První zápas na rakouském soustředění se Viktorii Plzeň nevydařil. Německému Fürthu podlehla ve Westendorfu 1:5. Zápas byl navíc ukončen předčasně v 75. minutě kvůli silné bouřce.

V šesté minutě zkusil střelecké štěstí z dálky Benedikt Kirsch, ale Petr Bolek jeho pokus vyrazil do bezpečí. Na druhé straně zahrozil hlavou Marek Bakoš, nicméně i brankář Fürthu Megyeri byl pozorný. V patnácté minutě se německý celek po rohovém kopu ujal vedení, když se hlavou prosadil Serdar Dursun. Chvíli poté šel Fürth do vedení 2:0, když se přízemní střelou prosadil opět Serdar Dursun. Ve 29. minutě musel trenér Pavel Vrba na hřišti nahradit Davida Limberského Janem Kopicem. Krátce poté bylo pro Viktorii ještě hůře, když se krásnou ranou z přímého kopu prosadil Nik Omladič – 3:0. Snížit posléze mohl Martin Zeman, ale na brankáře Megyeriho nevyzrál. V závěru půle ještě tyčku napálil Sontheimer.

Do druhého poločasu nastoupili čtyři noví hráči – Diego Živulič, Andreas Ivanschitz, Michael Krmenčík a Jakub Řezníček. Odešli Marek Bakoš, Daniel Kolář, TomᚠHořava a Patrik Hrošovský. Sedm minut po začátku poločasu se ale znovu prosadil Serdar Dursun, jenž dovršením hattricku upravil na 4:0. Snížit mohl po pasu od Kopice Michael Krmenčík, brankář Sascha Burchert ho ale vychytal. Po hodině hry se viktoriáni dočkali branky – po pasu od Řezníčka skóroval Jan Kopic. Krátce poté ovšem skóroval Sebastian Ernst, jenž dal na 5:1 pro německý celek.

Zápas následně pro obě strany komplikovalo počasí – prudký d隝 a bouřka. V 72. minutě do hry místo Radima Řezníka a Martina Zemana přišli do hry Filip Vacovský a Lukášem Pfeiferem. O pár minut později byl zápas předčasně ukončen kvůli silné bouřce.