1. kolo / Sobota 2. 8. 2008, 17:00 / Doosan Aréna

(2:0)

FK Viktoria Žižkov

Poštulka - Limberský, Hochmeister (46. Navrátil), Rada, Smola - Petržela (88. Malcharek), Horváth, Trapp, Lecjaks (82. Jiráček) - Tatanashvilli, Rezek.

Hruška - Šastný, Labant, Gabriel, Čermák - Stracený (78. Hušbauer), Procházka, Vozábal, Koukal - Demjan (46. Naumov), Kalod (73. Švancara).

Branky: 27. Horváth, 35. Limberský, 85. Hušbauer (vl.) - 62. Vozábal, 90. Naumov. Rozhodčí: J. Jech - D. Pospíšil, M. Urban. ŽK: 78. T. Rada - 26. M. Šastný.

Diváci: 2000

Skvělé! Fotbalisté Viktorie Plzeň zahájili letošní ligovou sezonu vítězstvím nad svou jmenovkyní ze Žižkova 3:2, navíc po velmi dobrém výkonu. Samotnému zápasu předcházela pietní...

Skvělé! Fotbalisté Viktorie Plzeň zahájili letošní ligovou sezonu vítězstvím nad svou jmenovkyní ze Žižkova 3:2, navíc po velmi dobrém výkonu. Samotnému zápasu předcházela pietní akce, hráči obou týmů a s nimi celý stadion uctili minutou ticha nedávno zesnulého bývalého hráče Viktorky Zdeňka Sloupa.

První velkou šanci měla už ve 12. minutě nová posila plzeňského klubu Horváth. Zpracoval si přihrávku uvnitř šestnáctky, ale pokus o technickou střelu mu vůbec nevyšel. Plzeň dál pokračovala v útočné hře a vytvořila si několik nadějných příležitostí, dvakrát se o střelu ze střední vzdálenosti bez úspěchu pokusil Trapp. Úvodní gól nakonec padl až z penalty v 26. minutě. Tu, po faulu na Rezka bezpečně proměnil kapitán Horváth. Chvíli poté odpověděli hráči Žižkova Vozábalovou střelou z více než 20 metrů, s ní si ale gólman Poštulka poradil. Viktoriáni na tuto malou troufalost brzy odpověděli gólem. Ve 35. minutě Limberský hbitě pronikl do šestnáctky, prohodil si míč mezi nohama obránce Koukala a zamířil přesně k pravé tyči. Plzeň vedla 2:0. Žižkov se snažil probudit, ale v první polovině zápasu byl prakticky neškodný a byl hodně rád, že do kabin nešel s ještě větším přídělem.

Do druhého poločasu oba trenéři vystřídali, místo zraněného Hochmeistera nastoupil Navrátil. Žižkov poslal do hry Naumova. Plzeň si nadále udržovala převahu a často se dostávala k ohrožení Hruškovy branky. Hned několik šancí si vytvořil Rezek, jenže při zakončení se mu vůbec nedařilo. V 60. minutě Plzeň dostala opět míč do sítě, ovšem gól rozhodčí Jech pro ofsajdovou přihrávku Petržely na Rezka neuznal. Toho využil Žižkov a po bleskurychlé přihrávce se Vozábal dostal sám před Poštulku a chladnokrevně snížil na 1:2 z pohledu Pražanů. Zápas se v této chvíli přeléval ze strany na stranu. Obě mužstva si udržovala rychlé tempo. Od dalších gólů zachránil Žižkov skvěle chytající Hruška, v největší šanci na něm z bezprostřední blízkosti ztroskotal opět Rezek. Až v 85. minutě udělal domácím radost žižkovský Hušbauer. Po stříleném centru Petržely si smolně srazil míč do vlastní sítě - 3:1. Plzeň poté držela náskok až do konce normální hrací doby. Rozhodčí nastavil čtyři minuty a hned v první minutě nastavení Štruncovy sady ztichly. Naumov zůstal trestuhodně osamocen před Poštulkou a hlavou snížil opět na rozdíl jediného golu. Ve zbývajícím čase už ale Plzeň svůj náskok uhájila a připsala si první tři body do prvoligové tabulky.

FC Viktoria Plzeň – FK Viktoria Žižkov 3:2

Branky: 26. Horváth z pen., 35. Limberský, 85. Hušbauer (vlastní) - 62. Vozábal, 90. Naumov

ŽK: 76. Rada (Plzeň), 27. Šastný (Žižkov)

Rozhodčí: Jech – Pospíšil, Urban

Diváků: 7128

Poločas: 2:0

Plzeň: T. PoštulkaD. LimberskýT. RadaR. Hochmeister (46. J. Navrátil), M. SmolaM. Petržela (88. P. Malcharek), P. TrappP. HorváthJ. Lecjaks (81. P. Jiráček) - J. RezekD. Tatanašvili

Žižkov: A. HruškaM. ŠastnýB. LabantP. GabrielP. ČermákL. Stracený (78. J. Hušbauer), M. VozábalT. ProcházkaZ. KoukalR. Kalod (72. P. Švancara), R. Demjan (46. R. Naumov)

Ostatní zápasy:

Bohemians - Olomouc 1:2, Liberec - Slavia 2:1, Teplice - Č. Budějovice 4:0, Příbram - Brno 0:1, Sparta - Ml. Boleslav 1:0,  Ostrava - Kladno 1:0, Zlín - Jablonec 0:1