VIDEO | Plzeň nestačila na Petrolul a v pohárové Evropě končí
07.08.2014
Redakce
Zápas

Hráči FC Viktorie Plzeň nastoupili 7. Srpna 2014 od 20:00 k odvetě 3.předkola Evropské ligy proti týmu FC Petrolul Ploješť. Z prvního zápasu si Viktorka přivezla nadějný výsledek 1:1, kdy gól Viktorie vstřelil v 90. minutě Daniel Kolář a odpověděl tak na trefu největší hvězdy rumunského celku Adriana Mutu.

Q3, čtvrtek 7. 8. 2014, 20:00
Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník, Procházka, Limberský – Horváth (C), Hořava(73. Vaněk) – Petržela(66. Tecl), Kolář, Pilař – Bakoš(53.Chramosta).
Ploiești: Peçanha – Alcénat, Geraldo Alves, Gerson, Fanchone – de Lucas, Hoban – Nepomuceno(64. Mustivar), Mutu (C)( 73.Albin), Filipe Teixeira(83. Marinescu) – Tamuz.
Branky: 40. Pilař - 20. Teixeira, 38. Mutu, 43. De Lucas, 68. Tamuz. ŽK: Řezník, Procházka, Horváth, Hubník - Tamuz. Rozhodčí: Millot - Luzi, Zakrani (všichni Francie)
Diváci: 10521.

Zápas začal za zpěvu plzeňských fanoušků a za zvuku petard a dělobuchů z kotle hostů. Viktoria začala aktivněji a vypracovala si územní převahu. Brankář hostí musel poprvé zasahovat při rohu Pavla Horvátha v 6. minutě, kdy se vší námahou vyboxoval centr před dotírajícími hráči Viktorie. Z dalšího rohového kopu v 16. minutě zkusil Pavel Horváth přímo ohrozit branku hostí, ale hostující brankář konečky prstů vytáhl míč nad břevno. Ve 20. minutě ovšem zahrávali hráči Ploješťi standardní situaci De Lucasem, obrana Viktorie zaspala a osamocený Filipe Teixeira uklidil míč za Kozáčikova záda střelou mezi nohy. Viktoriáni ani po inkasované brance nepolevili a chvíli na to se šikovně zkoušel proháčkovat k zakončení Petržela, jenže ho na poslední chvíli zastavila obrana hostí. V 31. minutě dostal míč ideálně v šestnáctce Pilař, jenže prováhal možnost zakončit a obrana hostí stačila jeho pokus zablokovat. Plzenští byli při chuti a doslova přišpendlili Ploješť k jejich pokutovému území. Bohužel pro ně se nedostávali k přímému ohrožení hostujícího brankáře a tak v 38. minutě napřáhl z 25 metrů kapitán Mutu a bylo to 0:2 pro Ploješť. Viktoriáni ovšem okamžitě odpověděli a Václav Pilař z hranice šestnáctky poslal míč přesně k levé tyči branky a snížil na 1:2. Gólové představení pokračovalo i nadále a ve 43. minutě po rychlém brejku vstřelil hlavou třetí branku Rumunů De Lucas. První poločas tak dopadl pro Plzeň katastrofálně a oba týmy odešli do kabin za stavu 1:3.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva v nezměněné sestavě. Viktoria ovšem potřebovala k postupu vstřelit tři branky aniž by jedinou inkasovala. První ohrožení hostující branky měl na svědomí Pilař a v 48. minutě po rohovém kopu střílel z 20-ti metrů jen do náruče hostujícího brankáře. Hra se poté odehrávala výhradně na polovině hostů a Kolář neměl daleko ke skórování, ale jeho tečovanou střelu vyškrábl brankář Peçanha na roh. Viktoriáni měli převahu, naneštěstí pro ně z dalšího brejku zvýšil v 68. minutě křížnou střelou Tamuz na 1:4. Hráči Plzně se i po čtvrté inkasované brance stále tlačili dopředu, jenže bohužel ztroskotávali na vlastní nepřesnosti nebo na defenzívě rumunského celku. V 84. minutě si naběhl mezi stopery ideálně Vaněk, ale jeho hlavička bohužel našla jen rukavice připraveného brankáře Petrolulu. Zápas se poté pouze dohrával a hráči Plzně tak zakončili svou letošní pouť pohárovou Evropou už ve 3. předkole Evropské ligy.